bazarnews

کد خبر: ۱۱۱۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
تتر اتریوم و تتر بایننس کوین دو تتر رایج و مرسوم در دنیای رمز ارز‌ها هستند که ارزش بالایی از نظر حجم بازار دارند. تتر بایننس که با نام تترِ BEP۲۰ شناخته می‌شود، یک توکن استاندارد است که توسط صرافی بایننس توسعه داده شده است. این در حالی است که تتر اتریوم در شبکه بلاکچین اتریوم ساخته شده و توسعه داده شده است.

 

تفاوت تتر اتریوم و تتر بایننس کوین

 

تتر اتریوم و تتر بایننس کوین دو تتر رایج و مرسوم در دنیای رمز ارزها هستند که ارزش بالایی از نظر حجم بازار دارند. تتر بایننس که با نام تترِ BEP20 شناخته می‌شود، یک توکن استاندارد است که توسط صرافی بایننس توسعه داده شده است. این در حالی است که تتر اتریوم در شبکه بلاکچین اتریوم ساخته شده و توسعه داده شده است. نکته مهم پشتیبانی این تترها  در پلتفرم‌های مختلف است که برایتان ارزش خرید تتر را بر روی اتریوم یا بایننس کوین معلوم می‌کند.

بایننس کوین چیست؟

با ارز BNB شما می‌توانید کارمزد تراکنش‌هایتان بر روی شبکه BNB را پرداخت کنید، در معاملات خود در صرافی ارز دیجیتال بایننس تخفیف بگیرید، بلیط هواپیما رزرو کنید، خدمات آنلاین دریافت کنید و همچنین از خدمات مالی گسترده با همکاری شرکت‌های واسطی مثل ویزا‌کارت بهره‌مند شوید. (منبع: https://hamtapay.net/market/bnb)

اتریوم چیست؟

اتریوم یک پلتفرم بلاکچین است که اجازه ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز را می‌دهد و دارای ارز دیجیتال خود به نام اتر (eth) است. (منبع: wikipedia)

استاندارد توکن به چه معنی است؟

استاندارد توکن مجموعه‌ای از قوانین و پروتکل‌ها است که تعیین می‌کند یک توکن به چه صورت تولید شده و توزیع شود. همچنین، نحوه استفاده از آن نیز در استاندارد نوشته شده قرار دارد و این موضوع است که مسیر استفاده از توکن‌ها در اپلیکیشن‌های مختلف و ولت‌های ارز دیجیتال را آسان می‌کند. 

در کنار این موضوع، استانداردها چارچوبی را ارائه می‌دهند که شرکت‌ها و توسعه دهنده‌ها بتوانند از یک محیط یکپارچه، امن و سریع بهره ببرند. تفاوت تتر بایننس اسمارت چین و تتر اتریوم نیز در همین جا مشهود است؛ ERC20 استانداردی برای بلاکچین اتریوم است و این در حالی است که BEP20 برای بلاکچین اسمارت چین بایننس طراحی شده است تا مزایای بیشتری را ارائه دهد. 

کمی بیشتر در مورد تفاوت تتر اتریوم و تتر بایننس کوین بخوانید

تفاوت تتر ERC20 و BEP20 را می‌توان در چند بخش توضیح داد. در ادامه این توکن‌ها را از نظر الگوریتم‌های اجماع، آدرس، سرعت تراکنش‌ها و هزینه‌های انتقال بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

سرعت تراکنش‌ها

سرعت تراکنش‌ها شاید در ابتدای ظهور رمز ارزها زیاد به چشم نمی‌آمد و این موضوع به دغدغه اصلی شبکه بلاکچین تبدیل نشده بود. اما با افزایش تعداد تراکنش‌ها و نیاز به تایید و تصدیق معامله‌ها در شبکه مورد نظر، این موضوع به اصلی مهم تبدیل شده است. می‌توان ادعا کرد که سرعت تراکنش‌ها در استاندارد BEP20 حدود 5 برابر سرعت در شبکه اتریوم است. در حقیقت، در شرایطی که یک تراکنش در بایننس اسمارت چین 3 ثانیه به طول می‌انجامد، همان تراکنش در ERC20 حدود 15 ثانیه طول خواهد کشید. 

این زمان تراکنش در ERC20 ممکن است تا 3 دقیقه برای یک تراکنش نیز به طول انجامد. 

به بیان دیگر، توکن‌های اسمارت چین بایننس می‌توانند تا 1400 تراکنش را در ثانیه مدیریت کنند که این میزان در مورد اتریوم 20 عدد در ثانیه است. 

آدرس توکن‌ها

در مورد آدرس توکن‌ها تفاوتی در مورد تتر اتریوم و تتر بایننس کوین وجود ندارد. دقت داشته باشید که هر دو توکن از استایل آدرس اتریوم استفاده می‌کنند که با 0x شروع می‌شود و دارای 42 کاراکتر است. 

الگوریتم اجماع

در توکن‌هایی که بر پایه BEP20 هستند، از الگوریتم اجماع Proof of Staked Authority استفاده می‌شود که بر اساس پروتکل اسمارت چین بایننس است. در توکن‌های اتریوم از الگوریتم اجماعی استفاده می‌شود که از طرف بلاکچین اتریوم ارائه شده است. 

هزینه تراکنش

گس فی یا همان فی اتریوم مبلغی است که برای افزایش امنیت تراکنش‌ها در شبکه اتریوم پرداخت می‌شود و در زمان انجام معامله اخذ خواهد شد. برای تاییدها و انجام عملیات خاص نیاز به این هزینه است که به ماینرها و افراد دخیل در امنیت شبکه پرداخت می‌شود. گس فی برای اسمارت چین اتریوم در حد پایین تعیین شده است که کاربران می‌توانند از این مزیت استفاده کنند. تفاوت تتر اتریوم و تتر بایننس کوین در مورد گس فی بسیار اهمیت دارد و مهم است تا بدانید این یک عیب بزرگ ETH است که به عنوان نیتیو کوین شبکه اتریوم به شمار می‌رود. 

امنیت تراکنش‌ها

تفاوت تتر اتریوم و تتر بایننس کوین در مورد امنیت تراکنش‌ها نیز مشهود است. اما در این مورد توکن‌های ERC20 دارای قدرت بیشتری هستند. برای تایید بلاک، بایننس اسمارت چین از 21 ولیدیتور یا اعتبارسنج بهره می‌برد و این در حالی است که در شبکه اتریوم از بیش از 400 هزار ولیدیتور استفاده می‌شود. 

این تعداد کم ولیدیتور در اسمارت چین بایننس ممکن است به شک و تردید در مورد امنیت آن منجر شود. اما دقت در این نکته هم حائز اهمیت است که اسمارت چین بایننس با بهره مندی از الگوریتم‌های امنیتی دارای امنیت قابل قبولی است. 

هزینه انتقال تتر BEP20

زمانی که به لیست تفاوت تتر اتریوم و تتر بایننس کوین نگاهی می‌اندازیم، گس فی نکته مهمی است. در این مورد BEP20 یک پیروز واقعی است و باید به اسمارت چین بایننس تبریک گفت که توانسته است تا گس فی را به کمتر از یک دلار و در بسیاری از مواقع به کمتر از نیم دلار برساند.

هزینه انتقال تتر ERC20

عیب بزرگ اتریوم ERC20 داشتن گس فی بالا است و امروزه این میزان به بیش از 10 دلار نیز می‌رسد. کاربران انتظار دارند تا هزینه تراکنش پایینی را تجربه کنند و به همین دلیل است که شبکه‌هایی مانند اسمارت چین بایننس روز به روز محبوبیت بیشتری کسب می‌کنند. 

نتیجه گیری

در فهرست تفاوت تتر اتریوم و تتر بایننس کوین چند نکته مهم وجود دارد. در مورد زمان تراکنش‌ها و هزینه آن‌ها، مطمئنا اسمارت چین بایننس تا کنون موفق‌تر عمل کرده است. با این حال، اتریوم دارای قدرت امنیتی بیشتری است و در این مورد رقیب ERC20 نیاز به افزایش لایه‌های امنیتی و ولیدیتورها خواهد داشت.

منبع: https://cointelegraph.com/learn/binance-smart-chain-vs-ethereum-differences-explained

خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: