bazarnews

کد خبر: ۱۱۱۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹
هوش مصنوعی امکانات زیادی در خصوص طراحی دفتر کار ارائه کرده است. در این مطلب به معرفی این قابلیت‌های ویژه می‌پردازیم.

طراحی دفتر کار با هوش مصنوعی

 

هوش مصنوعی امکانات زیادی در خصوص طراحی دفتر کار ارائه کرده است. در این مطلب به معرفی این قابلیت های ویژه می پردازیم.

نحوه طراحی شرکت با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی که حالا به تمام حوزه ها نفوذ کرده، به حوزه طراحی و دکوراسیون اداری نیز ورود کرده است. می توانید از نرم افزارهای مختلفی که برپایه هوش مصنوعی کار می کنند، برای طراحی دکور شرکت استفاده کنید. این نرم افزارها شامل موارد زیر می شوند.

1.    نرم افزار محبوب میدجنری برای طراحی دکور اداری

میدجنری یکی از محبوب ترین و کارآمدترین نرم افزارهای هوش مصنوعی است. برای استفاده از این پلتفرم، کافیست اهداف و خواسته های خود از طراحی و دیزاین داخلی را در قالب یک متن تایپ شده در اختیار نرم افزار قرار دهید. میدجنری تمام تلاش خود را بکار می گیرد تا با ارائه 4 رندر داخلی مختلف، شکل کلی دکوراسیون شما را طراحی کند. نتیجه نهایی تشابه زیادی به متن نگارشی دارد.

پس اگر نتیجه مورد دلخواه شما نبود، می بایست در نگارش متن تجدید نظر کنید. یکی زا قابلیت های ویژه این پلتفرم هوشمند که استفاده از آن را ساده ساخته، قابلیت تفهیم طرح از طریق عکس است. می توانید عکس های مورد علاقه خود را در کنار یک متن در اختیار نرم افزار بگذارید تا در تناسب با آن، دکور اختصاصی شما را طراحی کند. توجه داشته باشید، این قابلیت های ویژه و خاص، به شکل پولی در اختیار کاربران قرار گرفته است.

2.    نرم افزار هوشمند Microsoft Bing AI Image Creator برای طراحی دفتر کار

این پلتفرم قدرتمند، از دیگر نرم افزارهای هوش مصنوعی است که طراحی دکور اداری را ساده تر ساخته است. این ابزار هوشمند مصنوعی مبتنی بر موتور جستجوی بینگ بوده و به کمک الگوریتم های ماشین لرنینگ، رندر داخلی می گیرد. خبر خوب اینکه مایکروسافت بینگ دسترسی نامحدودی به منابع طراحی مانند تصاویر، مقالات و پروژه های طراحی دارد و می تواند رندرهای مختلفی را عرضه کند. از این ابزار می توان برای دریافت ایده های جذاب و طراحی دکوراسیون اداری، کمک گرفت.

 

طراحی دفتر کار با هوش مصنوعی

 

3.    طراحی دکوراسیون اداری با ابزار خلاقانه Stable Diffusion AI

این ابزار قدرتمند بسیار خلاقانه عمل کرده و از شبکه های عصبی برای طراحی داخلی استفاده می کند. این یعنی سازنده این نرم افزار تلاش کرده تا فرآیند ساخت خروجی را با تقلید فرآیند فکری مغز انسان انجام دهد. مشخصاً این نرم افزار نیز می تواند کمک ویژه ای به طراحی یک دکوراسیون اداری استاندارد و ایده آل دهد. مشابه سایر پلتفرم های هوش مصنوعی، این ابزار نیز مولد متن به تصویر است. کافیست اهداف خود را با جزئیات تمام در اختیار نرم افزار قرار دهد تا با هوش قدرتمند خود، یک خروجی با کیفیت، تحویلتان دهد.

جالب است بدانید که Stable Diffusion AI امکان حذف و یا اضافه کردن برخی عناصر به رندر خروجی را نیز ممکن می سازد. همچنین قابلیت تفهیم از طریق عکس را نیز داراست. پس می توان گفت برای طراحی دکور اداری، این پلتفرم نیز گزینه ای مناسب برای انتخاب خواهد بود.

4.    نرم افزار دیفیوژن بی برای طراحی دفتر کار استاندارد

اگر سیستم عامل کامپیوتر شما مک است، می توانید از این ابزار قدرتمند برای طراحی دفتر کار استاندارد کمک بگیرید، و همچنین در لینک https://www.farsnews.ir/news/14020614000625/0%D8%A7%D8%B5%D9%84-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%84 در زمینه طراحی دفتر کار استاندارد نکات مهمی اشاره شده است. متأسفانه این ابزار هوشمند قابلیت استفاده در سیستم ویندوز را ندارد. از اصلی ترین قابلیت های این ابزار می توان به قابلیت اضافه کردن تصویر برای تطبیق خروجی با ابعاد محیط کار اشاره کرد. این یعنی خروجی های این ابزار می تواند به قدری دقیق باشد که به طور کامل در محیط کار شما به اجرا در بیاید.

خوشبختانه در این نرم افزار نیز قابلیت تغییر در بخش هایی از عکس وجود دارد. در صورتی که بخشی از خروجی مورد پسند شما نبود، به راحتی می توانید آن را تغییر داده و به نتیجه دلخواه برسید. خبر خوب اینکه برخلاف سایر ابزارهای هوشمند مصنوعی، دیفیوژن بی به شکل کاملاً رایگان در اختیار طراحان داخلی قرا گرفته است.

 

طراحی دفتر کار با هوش مصنوعی

5.    ابزار قدرتمند OpenArt برای طراحی دکوراسیون اداری

تولید تصویر و دریافت رندر داخلی در نرم افزار اوپن آرت، ساده تر از آنچه که تصویر می کنید، می باشد. این نرم افزار که از تلفیق دو هوش مصنوعی DiffusionBee و Dall-E 2 ساخته شده، در سال 2022 توسط دو بنیانگذار فقید به نام کوکو مائو و جان کیائو، راه اندازی شده است.

برای کار با این ابزار هوش مصنوعی می بایست از طریق حساب گوگل یا دیسکور، وارد ابزار شوید. سپس تنظیمات مختلف ابزار را مرور کرده و از آن برای تولید تصویر استفاده کنید. واقعیت این است که این ابزار هوشمند از یک رابط کاربری بسیار عالی و ساده برخوردار است. اما با این وجود این نسخه از ابزارهای هوش مصنوعی نیز به شکل غیر پولی عرضه می شود. خبر خوب اینکه در شروع کار، 1000 اعتبار رایگان در اختیار دارید تا بتوانید استارت کار طراحی دکوراسیون را در اوپن آرت بزنید. پس از این می بایست با خرید اشتراک ویژه، طراحی در اوپن آرت را دنبال کنید.

مزایای استفاده از هوش مصنوعی در طراحی دکور اداری

استفاده از ابزارهای مختلف هوش مصنوعی به منظور طراحی یک دکور ایده آل و استاندارد، مزایای بسیاری در بر دارد. از جمله:

  1. دریافت سریع طرح در کوتاه ترین زمان

با انتخاب هوش مصنوعی برای طراحی دفتر کار، می توان در مدت زمان کوتاه تری به ایده هایی جذاب برای طراحی رسید. سرعت این پلتفرم های هوشمند در مقایسه با سرعت انجام رندر، بسیار بالاست.

  1. رایگان بودن ابزارهای هوش مصنوعی

بسیاری از نرم افزارهای هوش مصنوعی، به شکل رایگان در اختیار طراحان قرار می گیرد. با این حال پیشرفته ترین و بهترین آن ها نیاز به تهیه اشتراک پولی دارند.

 

طراحی دفتر کار با هوش مصنوعی

  1. طراحی دکوراسیون اداری با جدیدترین استانداردهای روز دنیا

ابزارهای مختلف هوش مصنوعی، با در نظر داشتن استانداردهای فعلی، اقدام به طراحی و چیدمان دفتر کار می کنند. آن ها ابعاد و فواصل استاندارد را در نظر کرده و در نهایت یک رندر با جزئیات کامل عرضه می کنند.

  1. طراحی بر اساس نیاز و اهداف سازمانی

در بسیاری از ابزارهای هوش مصنوعی، افراد قادرند تا با ارائه یک متن جامع، نرم افزار را با اهداف و نیازهای خود آشنا کنند. هوش مصنوعی با در نظر گرفتن داده های متنی و سورس های تصویری، یک خروجی با کیفیت در اختیار آن ها می گذارد.

معایب استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی دفتر کار

خب مشخصاً بکارگیری نرم افزارهای هوشمند برای طراحی دکوراسیون اداری، معایبی نیز در بر خواهد داشت. از جمله:

  • بسیاری از ابزارهای هوش مصنوعی غیر رایگان هستند. برای خرید آن ها می بایست یک اشتراک پولی و دلاری تهیه کنید.
  • در برخی از ابزارها امکاناتی جهت تغییر در بخشی از عکس ایجاد نشده که این امر کار با این ابزارها را سخت ساخته است.
  • بسیاری از ابزارهای هوش مصنوعی قالب متنی را به زبان انگلیسی دریافت می کنند. برای ما ایرانی ها توضیح خواسته و نیازها به زبان دیگر، سخت است.
  • در نهایت ممکن است پس از ساعت ها کار با هوش مصنوعی، نتوان طرح مورد نظر را با ابعاد شرکت تطبیق داد و آن را به مرحله اجرا رساند.

نتیجه گیری

می توانید با استفاده از این ابزارها، تجربه ای متفاوت از طراحی دفاتر اداری داشته باشید. همچنین شما را با مزایا و معایب این روش، آشنا کردیم.

خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: