bazarnews

کد خبر: ۳۷۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با تذکر به وزارت راه و شهرسازی درخصوص مشکل تامین مسکن افراد کم درآمد تاکید کرد: وزارت مسکن می‌تواند بر پایه بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده در قالب مسکن مهر، این شهروندان را بدون دامن زدن به حاشیه نشینی مدرن سامان دهی کند.

به گزارش بازارنیوز خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با تذکر به وزارت راه و شهرسازی درخصوص مشکل تامین مسکن افراد کم درآمد تاکید کرد: وزارت مسکن می‌تواند بر پایه بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده در قالب مسکن مهر، این شهروندان را بدون دامن زدن به حاشیه نشینی مدرن سامان دهی کند.

مجید فراهانی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه مسکن یکی از مهمترین نیاز‌های اساسی خانواده‌هاست گفت: متاسفانه رشد نسبت شاخص قیمت خانه به درآمد، طی چند دهه اخیر سرسام آور شده و سبب بروز مشکلات فراوان شده است.

وی با بیان اینکه رشد نسبت شاخص قیمت خانه به درآمد، در مورد اقشار بسیار کم درآمد ایران به عددی بالای ۳۰ رسیده است، گفت: به عبارت بهتر اقشار کم درآمد ایران یک سوم اقشار کم درآمد کشور‌های توسعه یافته، شانس خانه دار شدن دارند و این در حالی است که وزارت مسکن می‌تواند بر پایه بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده در قالب مسکن مهر، این شهروندان را بدون دامن زدن به حاشیه نشینی مدرن سامان دهی کند.

فراهانی افزود: به وزارت راه و شهرسازی در خصوص تامین مسکن مورد نیاز اقشار طبقه متوسط و کم درآمد تذکر می‌دهم و همچنین باید تاب آوری شهر در برابر زلزله و ... تقویت شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: