bazarnews

کد خبر: ۳۷۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
قیمت نفت برنت امروز ۳۰ سنت، معادل ۰.۴ درصد افزایش داشت و به ۷۷ دلار و ۱۱۳ سنت رسید.

به گزارش بازارنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، در حالی که فعالیت‌های حفاری نفتی در آمریکا رشدی نداشته و بازار‌ها انتظار دارند با آغاز تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران شکاف بین عرضه و تقاضا کاهش یابد، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۲۱ سنت، معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۷ دلار و ۹۶ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز ۳۰ سنت، معادل ۰.۴ درصد افزایش داشت و به ۷۷ دلار و ۱۳ سنت رسید.

شرکت‌های انرژی آمریکایی در طی هفته گذشته ۲ سکوی حفاری نفتی را تعطیل کردند و تعداد کل سکو‌های حفاری نفتی را به ۸۶۰ مورد رساندند. تعداد سکو‌های حفاری در آمریکا از ماه می‌رشدی نداشته است. در خارج از آمریکا، تحریم‌های واشنگتن علیه ایران که قرار است از ماه نوامبر آغاز شود، به رشد قیمت نفت کمک کرده است.

موسسه مشورتی اف جی‌ای اعلام کرد، چند مشتری مهم ایران نظیر هند، ژاپن و کره جنوبی اقدام به کاهش خرید نفت از این کشور کرده اند. در ادامه این گزارش آمده است: «دولت‌ها می‌توانند محکم صحبت کنند. آن‌ها می‌توانند بگویند در مقابل ترامپ ایستادگی می‌کنیم و یا اینکه برای گرفتن معافیت تلاش می‌کنیم. اما وقتی با شرکت‌ها صحبت می‌کنیم... می‌گویند، ریسک این کار را به جان نخواهند خرید... مجازات‌های مالی دولت آمریکا و عدم تامین پوشش بیمه‌ای محموله‌های ایران همه را می‌ترساند.»

واشنگتن در عین حالی که فشار بر کشور‌ها برای کاهش خرید نفت از ایران را افزایش داده، از سایر تولید کنندگان نیز خواسته تا تولید نفت خود را افزایش دهند.

ریک پری، وزیر انرژی آمریکا طی روز‌های دوشنبه و پنجشنبه، با همتایان سعودی و روسی خود دیدار خواهد کرد. اما یک سوال مهم در این باره این است که در حالی که اختلافات تجاری میان آمریکا و چین و ضعف بازار‌های نوظهور، احتمال کند شدن رشد اقتصاد جهانی را افزایش داده است، وضعیت تقاضا برای نفت در طی ماه‌های آینده چه خواهد بود.

برچسب ها: قیمت نفت ، بازار ، نفت خام
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: