bazarnews

کد خبر: ۳۷۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
نرخ گوشت مرغ پس از افزایش تا کانال ۱۱ هزار تومانی، در یک تا ۲ روز گذشته به دلیل افزایش عرضه و کاهش تقاضا روند کاهشی به خود گرفت.

به گزارش بازارنیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا: ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف کنندگان در مردادماه را ۸۱۷۵ تومان تعیین کرد. البته این قیمت، مصوب نشده، اما بهای این محصول کاهش یافته است.
این در حالی است که این محصول در این مدت نه فقط با نرخ مصوب عرضه نشد بلکه در خرده فروشی‌ها هر کیلوگرم آن با بهای بیش از ۱۱ هزار تومان به دست مصرف کنندگان رسید.
طبق آمار‌ها سالیانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید و عرضه می‌شود که تامین کننده نیاز داخلی است.
برخی کارشناسان بخش کشاورزی بر این باورند که با وجود حمایت‌های یارانه‌ای دولت از کالا‌های اساسی و نهاده‌های طیور، روند افزایشی قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ در بازار مصرف بی معنی است.
رییس اتحادیه صنف مرغ و ماهی امروز (یکشنبه) قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده گوشتی را در مرغداری‌ها ۶۱۰۰ تومان، میدان بهمن ۸۵۰۰ تومان و مصرف کننده را ۹۸۰۰ تومان اعلام کرد.
«مهدی یوسفخانی» افزود: قیمت مرغ نسبت به روز‌های گذشته یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان کاهش را نشان می‌دهد.
وی علت کاهش نرخ‌ها را پایین بودن توان خرید مردم دانست و گفت: قیمت منطقی گوشت مرغ به دلیل افزایش هزینه‌های تمام شده تولید و درنظر گرفتن نرخ تورم بیش از نرخ مصوب تنظیم بازاری است.
به گفته وی، قیمت ۹۸۰۰ تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ، مناسب و متعادل است.

فروش مرغ و طیور در بازار

قیمت تخم مرغ ۹۳۰۰ تومان است
یوسفخانی درباره قیمت تخم مرغ گفت: اکنون هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری‌ها حدود هشت هزار تومان، عمده فروشی ۸۵۰۰ تومان و خرده فروشی‌ها ۹۳۰۰ تومان است.
وی تصریح کرد: در واقع قیمت هر شانه ۲ کیلوگرمی تخم مرغ برای مصرف کنندگان ۱۸ هزار و ۵۰۰ تا ۱۹ هزار تومان است.
طبق آمار‌های وزارت جهاد کشاورزی، امسال بیش از ۹۰۰ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید شده است.
آنگونه که «حمید ورناصری» مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، امروز به ایرنا گفت: محموله جدید تخم مرغ در راه است و برای تنظیم بازار از ترکیه وارد می‌شود.
به گفته وی، اکنون هر شانه ۳۰ تایی تخم مرغ با قیمت ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: