bazarnews

کد خبر: ۳۷۹۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
بررسی عملکرد بازار ثانویه نشان میدهد، با وجود ثبت رکورد ۹۸۵۰ تومانی برای معادل یورویی نرخ در سامانه نیما، از روز گذشته با افزایش عرضه قیمت به سمت متعادل شدن حرکت کرده است.

به گزارش بازارنیوز به نقل از تسنیم: در حالی که یک روز بعد از اظهارات مهم رئیس جمهور در خصوص تخلفات ارزی صادرکنندگان، ۲۳۴ میلیون یورو ارز در بازار ثانویه از طرف صادرکنندگان به فروش رسید و رکود جدیدی در حوزه تزریق ارز ثبت شد، اما رفته رفته میزان عرضه ارز صادراتی به روال قبلی خود یعنی کانال ۶۵ میلیون یورو در روز بازگشت.

بر این اساس در روز ۵ شنبه هفته قبل تنها ۱۰ میلیون یورو ارز صادراتی در نیما تزریق شد که همین موضوع منجر به افزایش ۳۰۰ تومان قیمت میانگین و ثبت رکود ۹۸۵۰ تومان به ازای هر یورو شد.

این در حالی است که بررسی عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد، روز گذشته مجددا تعادل قبلی به بازار بازگشته و با تزریق ۵۳ میلیون یورو، قیمت ارز صادراتی به ۹۵۲۰ تومان بازگشت.


به گزارش تسنیم، در ۴ ماه اجرای سیاست اول ارزی، حدود ۱ میلیارد یورو ارز صادراتی به سامانه نیما تزریق شد، اما با اجرای سیاست دوم ارزی و افزایش دو برابری قیمت‌ها از ۱۵ مرداد ماه تا ۱۵ شهریور حدود ۲ میلیارد یورو به این بازار ارز تزریق شده است. گفتنی است کل صادرات غیر نفتی تا اواسط شهریور ماه بیش از ۲۰ میلیارد دلار بوده است.

برچسب ها: بازار ، بورس ، ارز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: