bazarnews

کد خبر: ۴۰۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد:
یک رسانه صهیونیستی گزارش داده نخست‌وزیر این رژیم غیر از دیدار اخیر با مقام‌های عمان، چند ماه پیش هم با وزیر خارجه این کشور دیدار کرده بود.

کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز جمعه گزارش داده «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ۸ ماه قبل از سفر اخیرش به «مسقط»، به صورت محرمانه با «یوسف بن علوی»، وزیر خارجه عمان دیدار کرده است. 

رسانه صهیونیستی گزارش داد این دیدار در ماه فوریه انجام شده و «یوسی کوهن»، رئیس سازمان جاسوسی موساد مقدمات آن را فراهم کرده بود. خود کوهن هم در آن جلسه حضور داشت. 

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی مدعی شده در آن سفر نتانیاهو و وزیر خارجه عمان درباره ایران و روابط میان دو طرف گفت‌وگو کردند. 

طبق این گزارش‌، تماس‌های میان اسرائیل و عمان در آوریل ۲۰۱۷ زیر نظر موساد آغاز شده بود، اما دیدار نتانیاهو و بن‌علوی در فوریه، آغاز مرحله‌ای بود که سطح این تماس‌ها را از دیدار میان مقام‌های ارشد دو طرف به دیدارهایی در سطح سیاسی ارتقاء داد.

به گزارش کانال ۱۰، پیشرفت‌هایی از همین نوع بود که موجب شد دیدار هفته گذشته نتانیاهو با «سلطان قابوس»، پادشاه عمان میسر شوند.

کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرده تمامی تماس‌ها میان این رژیم و آمریکا در حالی انجام شده‌اند که هیچ‌یک مراتب را به دولت آمریکا اطلاع نداده‌اند. نتانیاهو در دیداری که ماه سپتامبر در نیویورک با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «جارد کوشنر»، داماد او داشت اشاره‌ای به این تماس‌ها نکرده است.

 

فارس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: