bazarnews

کد خبر: ۴۱۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
در شش ماهه نخست امسال ۴۷ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان مازندران جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد افزایش داشت.

علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران از فوت ۴۷ نفری شهروندان مازنی براثر مسمومیت با قرص برنج خبرداد و گفت: از کل فوتی‌های مسمومیت با قرص برنج در شش ماهه سالجاری در استان ۲۷ نفر مرد و ما بقی زن هستند.

وی اضافه کرد: بر اساس گزارش مراکز پزشکی قانونی استان، در این مدت شهرستان‌های بابل با ۹، ساری، آمل هر کدام با ۸ فوتی بیشترین و شهر‌های نور، فریدونکنار و محمودآباد هر کدام با یک مورد کمترین فوتی آمار تلفات قرص برنج را به خود اختصاص داده اند.

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، مرداد با ۱۲، شهریور با ۱۰، تیر با ۸ فوتی در آن گزارش شده است، همچنین بر اساس این گزارش ۷۹ درصد متاهل و ما بقی مجرد هستند.

عباسی افزود: سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۱۴ مورد بیشترین فوتی ناشی از مسمومیت با قرص برنج گزارش شده است.

این مقام اجرایی استان خاطر نشان کرد: هر چند طی سال‌های گذشته و طبق آمار‌های موجود شاهد کاهش تلفات قرص برنج در استان بودیم، اما میتوان با اعمال تدابیر ویژه و سختگیرانه‌تر برای جلوگیری از ورود غیرقانونی قرص برنج به کشور و ممنوعیت فروش، آن را دو چندان می‌کند.

 

میزان

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: