bazarnews

کد خبر: ۴۱۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌ها مخالفت کردند.

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان در خصوص تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌ها در دستور کار صحن علنی قرار گرفت که نمایندگان با ۸۸ رأی موافق، ۱۱۱ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر، با این طرح مخالفت کردند.

گفتنی است در جریان بررسی این طرح، محمد علی پورمختار نماینده کبودر آهنگ، به عنوان یکی از متقاضیان تشکیل این کمیسیون گفت: مردم ایران در طول ۴۰ سال گذشته جانانه از نظام دفاع کردند و آمریکا هم هیچ غلطی نمی‌تواند کند. حالا با تصویب تحریم‌ها مواجهیم که ما وظیفه داریم از مردم در مقابل این تحریم‌های ظالمانه دفاع کنیم.

پور مختار با بیان این که مجلس امروز نقش بسیار مهم و تاریخی دارد، گفت: ما باید با تحریم‌ها مقابله کنیم و امروز می‌توانیم با تشکیل کمیسیون ویژه در این موضوع متمرکز شویم.

وی با بیان اینکه کمیسیون‌های تخصصی درگیر رسیدگی به طرح‌ها و لوایح خود هستند، اظهارداشت: به همین دلیل باید کمیسیون ویژه‌ای تشکیل شود تا با تحریم‌ها مقابله گردد. قطعا می‌توان از ظرفیت بزرگ دیپلماسی پارلمانی در این راه استفاده کرد و با ورود مجلس اثرات تحریم را کاهش داد و آن را دور زد. همچنین باید از ظرفیت بخش خصوصی و فعالان اقتصادی نیز بهره گرفت.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: