bazarnews

کد خبر: ۴۱۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: تا پایان دوازدهم آبان بیش از یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر از زائران حسینی از طریق سه پایانه مرزی غربی با عراق به کشور بازگشتند.

«رضا نفیسی» روز یکشنبه افزود: اکنون تردد در سه پایانه مرزی مهران، چذابه و شلمچه به صورت عادی انجام می شود و برآورد این سازمان حاکی از آن است که امروز نیز حدود 30 هزار زائر ایرانی از این پایانه ها وارد کشور شوند.

وی با بیان اینکه در روزهای 9، 10 و 11 آبان ماه سال جاری به ترتیب 240، 180 و 140 هزار زائر حسینی وارد کشور شدند، گفت: روز گذشته نیز حجم ورودی سه پایانه به طور متوسط حدود 50 هزار نفر بوده است.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای بیان کرد: آمارها نشان می دهد که حدود 60 درصد هموطنان از پایانه مرزی مهران وارد کشور شدند و سهم مرز شلمچه 27 درصد و چذابه 13 درصد بوده است.

این مقام مسئول در سازمان راهداری تاکید کرد: ناوگان مورد نیاز برای جابجایی زائران در پایانه های مرزی آماده خدمت رسانی به مردم است تا هموطنان در بازگشت به شهرهای خود هیچ مشکلی نداشته باشند.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهارداشت: به دستور وزیر راه وشهرسازی اکنون تعدادی از مسئولان این سازمان در منطقه غرب کشور حضور دارند تا همچنان بر تردد زائران حسینی نظارت داشته باشند.

 پیش از این وزیر راه و شهرسازی به منظور تسهیل در جابه جایی زائرین اربعین و رسیدگی به امور حمل و نقل مسافران پایانه مرزی مهران دستور داد که معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تا پایان سفر زائران اربعین در منطقه حضور داشته باشد.

محمد اسلامی با توجه به استفاده 90 درصد زئران ایرانی از حمل ‌و نقل جاده‌ای، تاکید کرده است هدف از این حضور میدانی، بررسی و رصد مستمر برای تصمیم گیری آنی برای تسهیل رفت و آمد و ارائه گزارش های دقیق و میدانی منظم در پایانه های مرزی است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین از تمام راهداران شامل بیش از 400 گشت راهداری که برای ارائه خدمات به زائران در جاده ها مستقر هستند، تشکر و قدردانی کرد و خواستار ادامه خدمات رسانی برای ایمنی تردد زائران شد.

امسال حدود 2 میلیون زائر ایرانی از طریق مرز زمینی عازم کربلا شدند.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: