bazarnews

کد خبر: ۴۱۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
روز گذشته در بورس‌کالا رخ داد؛
روز گذشته اغلب معاملات تالار پتروشیمی (محصولات غیر بهین‌یابی) بدون رقابت و با قیمت‌های پایه انجام شدند.

روز گذشته شنبه (12 آبان ماه)، تالارهای مختلف بورس‌‌کالا در مجموع ارزشی حدود 54 میلیارد تومان داشتند که در 118 قرارداد منعقد شدند که همگی در رینگ داخلی انجام شد. 

در این میان، تالار پتروشیمی، بیشترین ارزش معاملات را در حدود 45 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. گفتنی است، تالار صنعتی نیز در این روز شاهد عرضه و معامله‌ای نبود.

بیشترین ارزش معاملات بورس‌کالا در این روز به به «استایرن بوتادین رابر روشن 1502» پتروشیمی بندر‌ امام در حدود 13 میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی 13 هزار و 391 تومان به طور سلف فروخته شد و نسبت به معامله قبلی خود در 5 آبان، 2.2 درصد افزایش قیمت داشت.

 

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی 

طی این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی دو هزار و ۲۴۳ تن مواد پلیمری و یک هزار و ۹۲ مواد شیمیایی معامله شد.

روز گذشته اغلب معاملات تالار پتروشیمی (محصولات غیر بهین‌یابی) بدون رقابت و با قیمت‌های پایه انجام شدند. در این میان اما سه محصول زیر به طور رقابتی فروخته شدند:

«تولوئن دی ایزو سیانات» پتروشیمی کارون با 5.5 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه با قیمت میانگین کیلویی 21626 تومان به طور سلف معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود در 5 آبان، 4.5 درصد کاهش قیمت داشت. 

«متیل دی فنیل ایزو سیانات خالص» پتروشیمی کارون نیز دیروز با 10 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه به قیمت کیلویی 19787 تومان فروخته شد. این محصول نیز نسبت به معامله قبلی خود در  5 آبان، حدود یک درصد کاهش قیمت داشت. 

«تری اتانول آمین» پتروشیمی شازند هم امروز با قیمت کیلویی 10673 تومان و  0.01 درصد بیشتر از قیمت پایه  معامله شد. این محصول هم نسبت به معامله قبلی خود در 5 آبان، شاهد 5.5 درصد رشد قیمت بود. 

پرارزشترین معامله این تالار هم امروز به «استایرن بوتادین رابر روشن 1502» پتروشیمی بندر امام  در حدود 13 میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی 13 هزار و 391 تومان به طور سلف فروخته شد و نسبت به معامله قبلی خود در 5 آبان، 2.2 درصد افزایش قیمت داشت. 

کمترین ارزش معاملات این تالار نیز به آمونیاک (مایع) پتروشیمی خراسان به ارزش حدود 55 میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول در این روز با قیمت پایه کیلویی دو هزار و 735 تومان در حجم 20 تن به طور نقدی فروخته شد. 

شایان ذکر است، تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز شنبه ۱۲ آبان ماه، میزبان دادوستد ۱۲ هزار و ۳۰۰ تن قیر و ۵۰۰ تن عایق رطوبتی بود.

 

تالار کشاورزی

این گزارش حاکی است، ۱۰ هزار تن گندم خوراکی در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران به فروش رسید.

بیشترین ارزش معاملات این تالار به «گندم خوراکی» کردستان به میزان حدود سه میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول در حجم 3400 تن توسط کارگزاری «بانک کشاورزی» فروخته شد و قیمت آن به ازای هر کیلو  928 تومان بود که با 2.8 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه به طور نقدی معامله شد.  

کمترین ارزش معاملات تالار کشاورزی هم به گندم خوراکی استان کرمانشاه در حدود 908 میلیون تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت میانگین کیلویی 908 تومان و 0.66 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه (902تومان) در حجم 1000 تن توسط کارگزاری «بانک کشاورزی» به طور نقدی فروخته شد. عرضه‌کننده این محصولات «شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» بود.

 

اقتصادآنلاین

برچسب ها: بورس کالا ، بازار ، اقتصاد
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: