bazarnews

کد خبر: ۴۱۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
بررسی‌ها حاکی از آن است که وضعیت تراز دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رقم هزار و ۲۷۰.۱۷ متر، رشد ۰.۰۷ درصدی داشته است.

بررسی آخرین وضعیت دریاچه ارومیه حاکی از آن است که تا تاریخ ۱۱ آبان ماه سال جاری تراز دریاچه به هزار و ۲۷۰.۲۴ متر رسیده است و در ابتدای مهرماه این تراز رقم هزار و ۲۷۰.۲۷ متر را نشان می‌دهد.

آخرین بررسی‌ها از وضعیت دریاچه ارومیه حاکی از آن است که تا تاریخ ۲۹ مهرماه سال جاری تراز این دریاچه به هزار و ۲۷۰.۲۳ متر رسیده در حالی که این تراز در ابتدای مهرماه رقم هزار و ۲۷۰.۲۷ متر بوده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد وضعیت تراز دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رقم هزار و ۲۷۰.۱۷ متر رشد ۰.۰۷ درصدی داشته است.

در این میان تراز سطح آب دریاچه نسبت به میانگین دراز مدت با رقم هزار و ۲۷۴.۶۳ متر با کاهش ۴.۳۹ متری روبرو بوده است.

گفتنی است وسعت دریاچه ارومیه در حال حاضر معادل هزار و ۶۸۱.۳۳ کیلومتر مربع بوده که نسبت به اول مهرماه سال جاری با وسعت هزار و ۶۹۸.۶۴ کیلومتر مربعی کاهش ۴۱.۵۴ کیلومتر مربعی داشته است.

همچنین وسعت دریاچه ارومیه نسبت به میانگین دراز مدت با وسعت چهار هزار و ۵۱۴.۸۸ کیلومتر مربع کاهش ۲ هزار و ۸۳۳.۵۵ کیلومتر مربعی را به ثبت رسانده است.

لازم به ذکر است که حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در تاریخ ۱۱ آبان ماه سال جاری رقم ۰.۹۹ میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۰.۱۰ میلیارد متر مکعبی روبرو بوده و نسبت به دراز مدت کاهش ۱۵.۰۹ میلیارد متر مکعبی داشته است.

بررسی‌ها حاکی از آن است که بارش در حوضه آبریز دریاچه ارومیه از اول مهر ماه تا ۱۱ آبان ماه به ۲۲ میلیمتر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۹۱.۳ درصدی روبرو بوده است.

1850455_262

 

میزان

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: