bazarnews

کد خبر: ۴۱۱۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
روزنامه مورنینگ پست هنگ کنگ به نقل از کاخ سفید اعلام کرد شماری از مقامات دولت ترامپ از سوی وی مامور شده اند که پیش نویس یک توافق بالقوه تجاری با چین را آماده کنند.

این روزنامه روز یکشنبه نوشت 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین و 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا هم درباره اختلافات تجاری گفت و گوهایی انجام داده اند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تهدید کرده است اگر یک توافق بزرگ با چین در زمینه رفع نبردهای تجاری حاصل نشود، این کشور 267 میلیارد دلار دیگر از کالاهای وارداتی چین را علاوه به 250 میلیارد دلار قبلی مشمول تعرفه خواهد کرد.

ماه جاری میلادی اجلاس گروه 20 در آرژانتین برگزار می شود و روز 29 نوامبر سران چین و آمریکا قرار است با یکدیگر درباره همین توافق گفت و گو کنند.

سران این دو کشور روز پنجشنبه گذشته تلفنی با یکدیگر گفت و گو کردند و به دنبال آن، ترامپ توییت کرد که مذاکراتی مشروح و خوب با همتای چینی خود داشته است.

این پیش نویس توافقنامه که چندین نهاد دولتی آمریکا در تدوین آن نقش ایفا می کنند از سوی ترامپ به عنوان حرکتی برای «آتش بس در نبرد تجاری با چین» توصیف شده است.

همزمان با این تحولات آمریکا اقدام به تحریم دو شرکت چینی و تایوانی و سه فرد به علت آنچه سرقت اسرار تجاری این کشور خوانده، کرده است.

این گزارش تصریح می کند که پس از برگزاری اجلاس سران گروه بیست در پایان ماه جاری میلادی، ترامپ یک ضیافت شام برای رییس جمهوری چین تدارک می بیند پکن نیز این برنامه را مورد تایید قرارداده و پذیرفته است.

 

ایرنا

برچسب ها: چین ، آمریکا ، توافق تجاری
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: