bazarnews

کد خبر: ۴۱۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی گفت: به دلیل تبعیت از قانون بازنشستگی، از وزارت راه و شهرسازی کناره‌گیری کرده‌ام.

اصغر فخریه کاشان با بیان اینکه در پی اجرای قانون بازنشستگی از وزارت راه و شهرسازی خداحافظی کرده است، اظهار داشت: دیگر بنا ندارم در حوزه مسائل این وزارت خانه و خرید هواپیما مصاحبه ای با رسانه ها داشته باشم.

فخریه کاشان که در دولت های بنی صدر و سازندگی معاونت ارزی بانک مرکزی را عهده دار بود، پس از بیش از دو دهه سکوت و کناره گیری از مسئولیت ها به دلیل بازنشستگی، بار دیگر در دولت حسن روحانی به کار گرفته شد. وی از سوی عباس آخوندی در ۲۶ بهمن ۹۲ به سمت مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل منصوب شد.

وی سرپرستی گروه مذاکره کننده با شرکت های ایرباس، بوئینگ و ای تی آر را بر عهده داشت؛ ایران به عنوان یکی از قراردادهای برجامی، توانست قرارداد خرید ۲۰۰ فروند هواپیما با این سه شرکت را به صورت پرداخت ۳۳۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به عنوان پیش پرداخت و الباقی به صورت فاینانس به امضا برساند. اما در عمل آنچه نصیب ایران ایر شد، ۳ فروند ایرباس و ۱۳ فروند ای تی آر بود که هزینه همه این هواپیماها به صورت نقد از صندوق توسعه ملی پرداخت شد.

فخریه کاشان که در اواسط سال ۹۴ از سوی آخوندی به سِمت قائم مقامی وزیر راه در امور بین الملل منصوب شد، در اردیبهشت سال ۹۷ و در پی ابلاغ مصوبه دولت مبنی بر حذف پست قائم مقامی، استعفا داد اما بلافاصله بار دیگر به عنوان مشاور آخوندی در امور بین الملل منصوب شد.

 

مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: