bazarnews

کد خبر: ۴۱۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تازه‌ترین آمار از بانک اطلاعات تخصصی فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری نشان می‌دهد که از ۲۳ تیر امسال تاکنون، اطلاعات تخصصی و مهارتی بیش از ۲۱ هزار نفر در این سامانه ثبت شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده گفت: سامانه ثبت اطلاعات فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری، از ۲۳ تیرماه ۹۷ با هدف جمع آوری اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی، شغلی و علمی فرزندان بازنشستگان تحت پوشش آغاز به کار کرد تا در زمان مورد نیاز که از سوی هریک از شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری تعیین می‌شود، با در نظر گرفتن تخصص‌ها، دانش و مهارت‌های فردی و با اولویت اشتغال فرزندان بازنشستگان کشوری، از اطلاعات و داده‌های این سامانه برای بکارگیری این عزیزان استفاده شود.
تقی زاده ادامه داد: قرار است در مرحله نخست و پس گذشت بیش از سه ماه از آغاز به کار این بانک اطلاعاتی، داده‌های جمع آوری شده در اختیار شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری برای کمک به ایجاد اشتغال فرزندان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه تا نیمه نخست آبان ماه امسال، تعداد ۲۱ هزار و ۸۵۰ نفر به صورت آنلاین از استان‌های مختلف کشور در این سامانه ثبت نام کردند، گفت: تحصیلات ثبت شده این افراد، از مقطع دیپلم تا دکتری را شامل می‌شود. همچنین از این جامعه آماری ۱۰ هزار و ۷۸۵ نفر را دختران و ۱۱ هزار و ۶۵ نفر را پسران تشکیل می‌دهند.
تقی زاده تصریح کرد: از این تعداد، ۶۷۳ نفر در مقطع دکترا، ۶ هزار و ۸۸۵ نفر کارشناسی ارشد، ۱۱ هزار و ۳۳۳ نفر کارشناسی، یک هزار و ۵۵۳ نفر در مقطع کاردانی و یک هزار و ۴۰۶ نفر نیز در مقطع دیپلم و پایین از آن اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: براساس ابلاغی که به تمامی هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه این صندوق شده است، حق تقدم بکارگیری نیرو در شرکت‌های تابعه صرفاً با فرزندان متخصص بازنشستگان مشترک صندوق خواهد بود. در این ابلاغ ۲۰۰ شرکت وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری موظف هستند که در استخدام‌های جدید خود حتما از این بانک اطلاعاتی استفاده کرده تا به کارگیری نیروی انسانی متخصص و تحصیل کرده از میان فرزندان بازنشستگان صورت پذیرد.
تقی زاده یادآور شد: سامانه ثبت اطلاعات فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری همچنان فعال است و فرزندان متخصص و غیرشاغل بازنشستگان کشوری می‌توانند در مهلت باقی مانده با مراجعه به سایت پایش به آدرس www.payesh۸۵۲۳.ir اطلاعات شغلی، تحصیلی و مهارتی خود را ثبت کنند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال از برنامه‌های اصلی شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، اظهار امیدواری کرد: صندوق بازنشستگی کشوری بتواند در ایجاد فرصت‌های شغلی و اشتغال زایی برای اقشار مختلف مردم به ویژه فرزندان متخصص بازنشستگان، زمینه‌های جذب آنان را در چارچوب قوانین فراهم کند.
تقی زاده تاکید کرد: رویکرد صندوق در راستای سیاست‌های اشتغال زایی دولت است، بنابراین، تمامی بخش‌های تابعه این حوزه می‌بایست در زمینه اشتغال، بستر‌های لازم را برای حضور و مشارکت بخش خصوصی مهیا کنند.

 

تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: