bazarnews

کد خبر: ۴۱۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
یک کارشناس ارشد مسائل راهبردی اظهار داشت:
محمدحسن قدیری ابیانه گفت:دولت سالانه یارانه سنگینی برای پائین نگه داشتن قیمت سوخت در کشور پرداخت می‌کند.

گروه نفت و انرژی بازارنیوز : هم اکنون هر لیتربنزین ۹ هزار تومان برای مملکت تمام می شود.

وی اظهارداشت: دولت با پرداخت یارانه سنگین هشت هزار تومانی هر لیتر بنزین را یک هزار تومان در سطح جایگاه های سوخت به مردم عرضه می کند.

این کارشناس ارشد مسائل راهبردی گفت: فرآورده های نفتی همچون بنزین، گازوئیل و غیره متعلق به همه مردم است بنابراین تمامی اقشار جامعه اعم از فقیر و غنی در این منابع سهیم هستند.

وی افزود: دولت سهم بخش از مردم جامعه به خصوص فقرا را از بیت المال دریافت و لیتری هشت هزار تومان برای عرضه ارزان تر بنزین در جامعه یارانه پرداخت می کند.

قدیری ابیانه تصریح کرد: برای مثال اگر فردی امروز ۵۰ لیتر بنزین از جایگاه های سوخت دریافت کندبه این معنا و مفهوم که ۴۰۰ هزار تومان از بیت المال برداشت کرده است.

وی گفت: متاسفانه در این سیستم هرکس بیشتر بنزین مصرف کند بیشتر از یارانه سوخت بهره مند می شود.

این کارشناس ارشد مسائل راهبردی افزود: هم اکنون ۱۰ درصد افراد متمول جامعه بیش از ۳۰ برابر ۱۰ درصد فقیر ترین افراد جامعه از بیت المال برداشت می کند به چه حقی؟

وی بیان داشت: روزانه بیش از ۸۰ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شود یعنی به ازای هر ایرانی روزی یک لیتر و این یک لیتر متعلق به تمامی آحاد جامعه است.

قدیری ابیانه در ادامه یادآورشد: بدون شک با احتساب پرداخت هشت هزار تومان یارانه سوخت از سوی دولت سهم ماهانه هر ایرانی از این فرآورده ارزشمند ۲۴۰ هزار تومان می شود.

رادیو اقتصاد

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: