bazarnews

کد خبر: ۴۱۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت:
عدنان موسی پور بر ضرورت رفع مشکلات پیمان سپاری ارزی جهت رونق وتوسعه هرچه بیشتر صادرات در کشور تاکید کرد.

گروه اقتصادکلان بازارنیوز: هفتاد و هشتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی دیروز (دوشنبه) با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، معاون حقوقی رئیس جمهور، رئیس اتاق بازرگانی ایران و تمامی بخش های مرتبط با حوزه صادرات با موضوع پیمان سپاری ارزی برگزار شد.

وی همچنین اظهارداشت: خوشبختانه از طرف بخش خصوصی تمامی مشکلات پیمان سپاری ارزی و همینطور موانع و محدودیت های مرتبط با حوزه صادرات به درستی به اعضای جلسه منتقل شد.

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: بطورکلی در این نشست بیان شد بحران ارزی در کشور به خیلی از بخش های اقتصادی ضربه زده اما در عوض یک فرصت خوبی برای حوزه صادرات فراهم کرده است.

وی افزود: استفاده حداکثری از ظرفیت های صادراتی کشور درشرایط تحریمی از جمله تاکیدات مهم اعضای شورای گفتگو در روز گذشته بود.

موسی پور بیان داشت: درخواست بخشی خصوصی در این نشست از مسئولان این بود که با توجه به تنگ تر شدن حلقه های تحریم از سوی آمریکا آزادی عمل بیشتری به فعالان اقتصادی در داخل داده تا بتوانند تحریم ها را دور بزنند.

وی به رادیواقتصاد توضیح داد: خوشبختانه این صحبت ها مورد توجه وزرای اقتصاد و دارایی و صنعت و معدن و تجارت قرار گرفت و همینطور مقرر شد یک کارگروهی به جهت تسریع در بازنگری رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان تشکیل تا چرخ صادرات با شتاب هرچه تمامتر بچرخد.

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: خوشبختانه همینطوردر این جلسه صحبت های زیادی مطرح شد از جمله اینکه در مقطع کنونی انتظارات از صادرات کمی تعدیل و بیشتر بحث اشتغال زایی و حفظ میزان اشتغال فعلی در جامعه منظور نظر قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: قرار شد کارگروه رفع تعهدات ارزی با در نظر گرفتن ظرافت های حوزه صادرات نقطه نظرات بخش خصوصی را به سرعت اعمال کند.

 

رادیو اقتصاد

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: