bazarnews

کد خبر: ۴۱۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
بازارنیوز گزارش می‌دهد:
آمار ها خبر می دهند که در ایران بیش از چهار میلیون دانشجوی مشغول به تحصیل وجود دارد اما آیا همه این دانشجوها از هدایت تحصیلی دقیق و علمی و متناسب با روحیه و توانمندی حقیقی‌شان برخوردارند و آیا با مهارت های ورود به بازار کار آشنا هستند؟

گروه کار و تعاون بازارنیوز : آمار ها خبر می دهند که در ایران بیش از چهار میلیون دانشجوی مشغول به تحصیل وجود دارد اما آیا همه این دانشجوها از هدایت تحصیلی دقیق و علمی و متناسب با روحیه و توانمندی حقیقی‌شان برخوردارند و آیا با مهارت های ورود به بازار کار آشنا هستند؟ این روزها بحث کار آفرینی و هدایت نیروهای تحصیلی با توجه به توانایی ها و علایقشان به سمت بازار کار رونق گرفته است ، بسیاری از کارشناسان از جمعیت تحصیل کرده و بیکاری که در آینده ای نه چندان دور در جامعه دیده خواهند شد اعلام نگرانی کرده اند. در این سال ها اکثر افراد مطابق فضای فکری ایجاد شده در جامعه، به سمت رشته‌های خاص رو آورده‌اند مثلا رشد هر ساله رشته های تجربی و کاهش کاهش چشم‌گیر داوطلبان برخی رشته‌های استراتژیک نشان از توزیع نامناسب و فقدان استراتژی صحیح هدایت تحصیلی دارد.

دفتر خلاقیت و گسترش کارآفرینی دانشگاه شریف برای جلوگیری از این معضل و همچنین تقویت شرایط اقتصادی سال های آینده تصمیم گرفته است که با اجرای یک ازمون استعدادسنجی در سنین نوجوانی و ابتدای جوانی( 13 تا 23 سال) مستعدترین افراد را جهت سرمایه‌گذاری بلند مدت برای تربیت نسل آینده‌ی کارآفرینان کشور انتخاب کند.

تست ستاره شریف چیست؟

این تست یکی از معتبرترین آزمون‌های استعدادیابی در تمام جهان به شمار می‌رود که با تکیه بر تجربیات 30 ساله‌ی یکی از مهم ترین مراکز علمی جهان تدوین شده است.

بدون شک شناخت توانمندی‌هایی از جمله هوش هیجانی، عزت نفس، خودآگاهی عاطفی، تحمل استرس، مسئولیت‌پذیری اجتماعی و توسعه و بهبود آن در هر فرد، درصد موفقیت وی را در زمینه‌ی هدایت تحصیلی و آینده‌ی شغلی تا حد چشم‌گیری افزایش خواهد داد. این تست برای هر ویژگی و هر مهارت، راهکارها و استراتژی‌هایی در راستای توسعه و بهبود ارائه خواهد کرد.

این تست قرار است عوامل، موضوعات و عناصر شخصیتی موثر برای تبدیل شدن به یک فرد موثر اقتصادی در 15 تا 20 سال آینده را معرفی کند و همچنین یک برنامه‌ی عملیاتی به افراد ارائه دهد تا بتوانند نقاط ضعف خود را از بین ببرند و نقاط قوتشان را هم تقویت کنند تا در نهایت درعرصه‌ی اقتصاد و کارآفرینی موثر باشند

باشگاهی برای کارآفرینان آینده

یکی دیگر از امتیازات دانشگاه برای شرکت کنندگان این تست، عضویت آن‌ها در باشگاه کارآفرینان جوان دانشگاه صنعتی شریف است. در این باشگاه نسل جوان با مفاهیم خلاقیت، ایده‌پردازی، نوآوری، فضای کارآفرینی و مباحث کسب و کار آشنا می‌شوند. از این میان حدود 6000 نفر از مستعدترین افراد شرکت‌کننده در این تست، امتیاز عضویت خاص در این باشگاه را خواهند داشت.

این طرح در نظر دارد در فضایی کاملا متفاوت از آنچه در محیط‌های معمول آموزشی می‌گذرد، خدمات آموزی و پرورشی خاص در راستای ارتقای سطح مهارت‌های کلیدی دانش آموزان و دانشجویان ایفا نماید. اعضای اصلی این باشگاه، کلاس‌ها و دوره‌هایی را زیر نظر اساتید برجسته و به نام کشور در حوزه‌ی مدیریت و اقتصاد خواهند گذراند. در حین این برنامه‌ها و در طول زمان، اعضا گام به گام به اهداف بلند مدت خود نزدیک‌تر شده و به یک عنصر کارآمد، تاثیرگذار و ارزشمند برای جامعه و کشور اسلامی تبدیل خواهند شد.

نحوه‌ی اجرای تست به چه صورت است؟

این تست طی یک مرحله حضوری در مراکز برخی استان‌ها و شهرهای بزرگ صورت می‌پذیرد. پاسخنامه توسط نرم افزارهای مربوط مورد ارزیابی قرار گرفته و طی یک مرحله بازنگری نتایج، در قالب دفترچه‌ای تحلیلی به شرکت کننده ارائه می‌گردد.

در کنار دفترچه‌ی تحلیلی، خلاصه وضعیتی ممهور به مهر دانشگاه صنعتی شریف نیز در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت که قابلیت ارائه به مدارس و نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط را دارا است. بنا بر تاکید هیات رئیسه‌ی دانشگاه صنعتی شریف، هدف‌گذاری شده است که در خلال چند سال آتی این تست که با اعتبار این مرکز علمی در اختیار افراد قرار می‌گیرد، جایگزین ملی و معتبری برای تست‌های بین المللی مانند GMAT و GRE بشود برای شرکت در این تست کافی است به سایت www.sharifstar.ir بروید و دراطلاعات خود را وارد کنید. تست ستاره شریف آخر آبان ماه در تهران و آخر آذر ماه در دیگر شهرستان ها برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: