bazarnews

کد خبر: ۴۱۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
تقوی‌نژاد، نامزد شهرداری تهران:
یکی از پنج گزینه شهرداری تهران وعده افزایش درآمد پایدار از ۲۷درصد به ۴۰درصد داد.

کامل تقوی نژاد یکی از پنج گزینه شهرداری تهران که به عنوان نفر اول برنامه های خود در خصوص اداره شهر تهران را ارائه کرد، با بیان اینکه مهمترین چالش شهر تهران چالش مالی است، گفت: ابرچالش منابع مالی و بدهی ها و نظام پرداخت، شهر تهران را با چالش های بسیاری روبرو کرده است.

وی با بیان اینکه برای حضور در شهرداری انگیزه دارم، گفت: قبل از حضور در جلسه، با دولت رایزنی های لازم را انجام داده ام و قول داده شده حمایت های لازم از مدیریت شهری انجام شود. همچنین با بزرگان اصلاحات و اعتدال مشورت کرده و با وزیر اقتصاد نیز رایزنی کرده و قول همکاری برای حمایت از شهر تهران را گرفته ام.

تقوی نژاد با اشاره به سهم درآمدهای پایدار در تهران گفت: در حال حاضر درآمدهای پایدار در تهران از 7 تا 25 درصد در نوسان است که تلاش می کنیم آن را به 40 درصد برسانیم.

وی با اشاره به رکود حاصل در بخش مسکن، تصریح کرد: توجه به کسب درآمدهای پایدار و افزایش مالیات های محلی با رضایت عمومی بخشی از راهکارهای حل چالش های مالی است.

تقوی نژاد با بیان اینکه من مدیر هزینه نیستم، بلکه مدیر خلق درآمد هستم، گفت: شهر تهران گران اداره می شود و باید برای اداره آن صرفه جویی شود.

وی ادامه داد: برای موفقیت در شهر تهران انگیزه دارم و اعتقاد دارم با بگومگوهای سیاسی دستاوردی برای شهر و شهرداری به دست نمی آید.

تقوی نژاد با اشاره به لزوم اعتماد و امید همشهری های تهرانی گفت: شهروندان باید در اداره شهر به شهرداری کمک کنند.

متن برنامه تقوی نژاد برای تصدی شهرداری تهران با شعار "تهران شهر زندگی را میتوانیداینجا ببینید.

الویری خطاب به نقوی نژاد: چگونه می خواهید ماهی یک ایستگاه افتتاح کنید؟

اعضای شورای شهر تهران پس از  به برنامه های کامل تقوی نژاد پرسش هایی را از وی مطرح کردند.

مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران خطاب به کامل تقوی نژاد کاندیدای تصدی پست شهردار تهران: چگونه با فساد مبارزه خواهید کرد؟

وی با بیان این که  شهرداری و سازمان امور مالیاتی از نظر ابعاد فساد شبیه هم هستند. راهکار مشخص عملیاتی شما برای مقابله با فساد چیست ؟ گفت :  در سال جاری حدود ۸ هزار میلیارد کسری بودجه داریم.راهکار سریع و عملیاتی  مقابله با کسری بودجه از سوی شما چیست؟

در ادامه احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران خطاب به  تقوی نژاد کاندیدا تصدی پست شهردار تهران گفت : چگونه برنامه هایتان را عملی می کنید؟   چگونه در حالی که محدودیت‌های عملی برای ساخت و ساز داریم ساخت و ساز را کلید پیشرفت شهر در هنگام بحران میدانید؟

مسجد جامعی اضافه کرد :  از  انواع صندوق‌ها برای خلق ثروت نام بردید که  نیاز به مجوز و همکاری مجلس و دولت دارند. این اتفاق به چه صورت و با چه سرعتی رخ می‌دهد ؟

این عضو شورای شهر تهران گفت :  شما به عنوان رئیس سازمان امور مالیاتی یکی از افراد دخیل در نگارش لایحه درآمدهای پایدار بوده اید. این لایحه بخش عمده ای از درآمد پایدار شهرداری را در حوزه ارزش افزوده کاهش داد.چگونه از افزایش درآمد پایدار در شهر تهران سخن می گویید؟

به گفته مسجد جامعی  جنس شهرداری به گونه‌ای است که کسب درآمدش بیشتر بر پایه مشارکت اجتماعی است.

گفتنی است مسجد جامعی خواستار ارائه برنامه مکتوب از سوی کاندیداها شد.

همچنین شهربانو امانی در این جلسه به این گزینه شهرداری گفت :  در برنامه شما توجه به رفع ترافیک و نیز انواع آلودگی‌ها توجه کافی نشده بود، در حالی که مقابله با ترافیک وظیفه ذاتی شهرداری تهران است.

او ادامه داد : حوزه اجتماعی و فرهنگی، و مشارکت عمومی یکی از شعارهای مجموعه ما است.  برنامه شما در این حوزه به چه صورت است؟ توجه به آموزش شهروندی در حوزه های زیست محیطی در برنامه شما چه جایگاهی دارد؟

امانی اضافه کرد : چگونه می‌خواهید ابر چالش های شهر را که هر چه به انتخابات بعدی نزدیک می‌شویم، بیشتر می‌شود، سامان دهید؟

مرتضی الویری هم در ادامه با بیان این که در پاکدستی شما در امور مالی اذعان دارم اما در زمینه مدیریت شهری به خصوص تهران که موضوعات زیادی همچون نیروی انسانی و... دارد  با مشکلات زیادی مواجه هستیم گفت : گفتید که ماهی یک ایستگاه مترو افتتاح میکنید که عملی نیست!

او با اشاره به حل مشکل مالیات ارزش افزوده و سهم شهرداری ها که از سوی تقوی نژاد مطرح شد گفت : شما آن طرف میز بودید و میخواهید  این طرف میز بیایید،چندماده و لایحه تاثیر گذار بر کاهش درامدهای شهرداری بدست شما نوشته شده بود و حالا دیدگاها تان ١٨٠ درجه عوض شد!

محمود میرلوحی هم در این جلسه با بیان این که تجارب شما بیشتر در زمینه تامین منابع مالی است ولی ۱۵ ماه از استقرار شورای پنجم گذشته است گفت : در زمان آقای نجفی که خود رییس سازمان برنامه ریزی بود نتوانستیم تغییری در ساختار ایجاد کنیم.

وی ادامه داد : ۵۶ هزار میلیارد بدهی داریم و اگر روند گذشته ادامه می‌یافت از ۶۰ هزار میلیارد بیشتر می‌شد،چه گونه باید بدهی را پرداخت کنیم که آخر دوره بدهی به ۱۲۰ هزار میلیارد خواهد رسید؟ راه حل شما برای مدیریت بدهی چیست؟

در ادامه این جلسه حسن رسولی هم با بیان این که قدردانی می‌کنم از کمک شما آقای افشانی برای افزایش سهم شهرداری تهران در مالیات بر ارزش افزوده موفق بود گفت : شهرداری سازمانی فربه و دارای مشکلات زیادی است و باید کوچک سازی کنیم چقدر مرد این میدان هستید آماده هستید تهمت بشنوید؟ چون این جراحی دردناک است. نگران هستم چون شما در بسیاری از عرصه های شهری تجربه ندارید.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: