bazarnews

کد خبر: ۴۱۴۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پروازهای چارتر به طور کامل از صنعت حمل و نقل هوایی حذف نمی شوند، بلکه باید در زمان خود از این سیستم فروش استفاده شود.

«علی عابدزاده» با بیان این مطلب افزود: بخش کمی از بلیت پروازهای هوایی شرکت های ایرانی به صورت چارتری عرضه می‌شود و قرار است چهار شرکت داخلی که 20 درصد بلیت های چارتری را عرضه می کنند، در چند ماه آینده شبکه فروش خود را ساماندهی کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به شرکت‌های هوایی اعلام شده که پروازهای چارتری خود را ابطال و یا کمتر کنند، اما این روش فروش بلیت همچنان در سیستم فروش شرکت های هوایی ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: برای توسعه گردشگری در کشور به خصوص در مناطق آزاد قشم و کیش و فروش بلیط های چارتری اهمیت زیادی دارد و همچنان عرضه بلیت چارتری برای سفر به این مناطق ادامه خواهد داشت.

در عرضه بلیت به شکل چارتر، آژانس‌های مسافرتی بلیت مسیرهای پرتردد که در تمام فصول مسافران زیادی دارد را به صورت عمده خریداری می‌کنند؛ بلیت چارتر قابل خریداری از شرکت‌های هواپیمایی نیست بلکه این نوع بلیت‌ها را تنها می‌توان از آژانس‌ها و شرکت‌های چارترکننده خریداری کرد.

به دلیل رزرو عمده بلیت‌ها از قبل و فروش آنها به مسافران در آینده، بهای این بلیت ‌ها را شرکت های چارترکننده تعیین می‌کنند و تعیین قیمت ها در اختیار شرکت‌های هواپیمایی نیست.

عابدزاده بر عرضه بلیت با قیمت مناسب به مسافران و هموطنان در سفرهای داخلی تاکید کرد و گفت: تاکید ما استفاده شرکت های هوایی از ارز سامانه نیما است تا قیمت ها متعادل باشد.

مدیران عامل شرکت های هواپیمایی توافق کردند تا نرخ بلیت هواپیما را براساس نرخ سامانه نیما محاسبه کنند؛ البته آنها مدعی هستند که بانک مرکزی هیچ ارزی از نیما به آنها تخصیص نداده اما بانک مرکزی با رد این موضوع گفته قرار است ارز مورد نیاز برای تمامی درخواست‌های دریافتی از شرکت های هوایی در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد و از محل منابع ارزی بانک مرکزی و یا از طریق سامانه نظام یکپارچه ارزی (نیما) تایید شود.

عابدزاده همچنین درباره احتمال امتناع از تحویل سوخت به پروازهای ایرانی در خارج از کشور اظهار داشت: با اتکا به تجربه هایی که از دوره های پیشین تحریم ها داشته ایم، این بار نیز از تحریم ها عبور خواهیم کرد.

 

ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: