bazarnews

کد خبر: ۴۱۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
رییس شورای تامین دام کشور گفت: با همکاری تعدادی از واردکنندگان و تولیدکنندگان با هدف برنامه ریزی و ساماندهی واردات گوشت قرمز "شورای عالی سیاستگذاری واردات گوشت قرمز" تشکیل می شود.

منصور پوریان با بیان اینکه در حال حاضر واردات گوشت قرمز بی برنامه انجام می‌شود، اظهار کرد: ورود بیش از نیاز گوشت قرمز به کشور به دلیل ناهماهنگی و عدم مدیریت درست واردات رخ داده است.

وی ادامه داد: هم اکنون 200 شرکت در واردات گوشت قرمز فعال هستند که نیاز به هماهنگی با یکدیگر برای ساماندهی به واردات و بازار دارند.

پوریان با تاکید بر اینکه راه اندازی این شورا به بخش تولید نیز کمک خواهد کرد، افزود: بخشی از رکود حاکم بر بازار گوشت داخلی مربوط به واردات بی رویه و بی برنامه است که با نظم بخشی به آن می‌توان علاوه بر خروج از رکود به توسعه و بهبود تولید داخلی دست یافت.

به گفته وی؛ تمایل مردم به مصرف گوشت‌های وارداتی در حال افزایش است و این موضوع نیز فشار بر بازار گوشت داخلی را افزایش داده است.

پوریان یکی از مهترین دلایل افزایش قاچاق در روزهای اخیر را نیز مربوط به عدم استقبال از گوشت داخلی و ادامه رکود بر این بازار دانست.

رییس شورای تامین دام کشور، راهکار توقف قاچاق دام سبک داخلی را اجرای سیاست واردات در ازای صادرات گوشت قرمز عنوان کرد.

پوریان همچنین برای بهبود بازار دام سنگین داخلی که شرایط بدتری نسبت به دام سبک دارد، راهکار اجازه خروج دام‌ها با وزن بیش از450 کیلوگرم را پیشنهاد داد.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: