bazarnews

کد خبر: ۴۱۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه خرید خانه به ۳۰۰ میلیون تومان وام نیاز دارد، گفت: تسهیلات فعلی خرید مسکن تنها بخش اندکی از قیمت خانه را پوشش می‌دهد.

محمدرضا رضایی کوچی گفت: وام مسکن یکی از عوامل تاثیرگذار در رونق گرفتن بازار خرید و فروش است و افزایش میزان این تسهیلات می‌تواند به بهبود وضعیت خرید و فروش خانه کمک کند.

با اشاره به افزایش شدید نرخ مسکن اظهار داشت: میزان تسهیلات مسکن باید با قیمت‌های روز تناسب داشته باشد اما متاسفانه این چنین نیست و بانک مسکن با افزایش میزان وام مخالفت می‌کند.

وی با بیان اینکه بانک مسکن باید از بازار مسکن حمایت کند، گفت: این در حالی است که  یک زوج برای خرید یک خانه به حدود 300 میلیون تومان تسهیلات نیازمند دارند و میزان تسهیلات فعلی بسیار کمتر از این است و تنها بخش اندکی از هزینه‌های خرید یک خانه را پوشش می‌دهد.  

رضایی کوچی با بیان اینکه وام فعلی خرید مسکن حدود شش ماه پیش مصوب شد، عنوان کرد: این در حالی است که قیمت مسکن در شش ماه اخیر حدود 50 درصد رشد داشته اما تغییری در میزان تسهیلات مسکن به وجود نیامده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس در ادامه افزود: به دلیل افزایش شدید قیمت‌ها تعداد زیادی از افراد جامعه دیگر قدرت خرید مسکن ندارند و شاید هیچ وقت صاحبخانه نشوند و بنابراین علاوه بر افزایش میزان تسهیلات، باید وام‌های مسکن ارزان قیمت شود تا مردم توان بازپرداخت اقساط آن را داشته باشند.  

رضایی کوچی عنوان کرد: در همین حال باید مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن از 12 سال به حداقل 20 سال افزایش پیدا کند تا فشار اقتصادی کمتری به خریداران خانه وارد شود.

رییس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت تغییر سیاست بانک مسکن در خصوص تسهیلات خرید خانه گفت: اگر این سیاست تغییر نکند، رونقی در ساخت و تولید مسکن هم اتفاق نمی افتد.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: