bazarnews

کد خبر: ۴۱۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۳
علی بابا به مناسبت روز جهانی مجردها (Singles’ Day) تنها در عرض ۲۴ ساعت توانست به رکورد فروش محصولات ارائه شده خود دست یابد و ۳۰.۷ میلیارد دلار به جیب بزند.

روز گذشته که مورخ ۱۱/۱۱ بود به روز جهانی مجردها معروف است که در این رویداد، تمامی افرادی که تاکنون موفق به ازدواج نشده‌اند این روز را با دوستانشان جشن گرفته و برای خودشان هدیه می‌گیرند.

علی بابا (Alibaba) که بعد از شرکت آمریکایی آمازون، بزرگترین شرکت فعال در حوزه تجارت الکترونیک و خرده فروشی آنلاین در جهان محسوب می‌شود، حالا اعلام کرده است که به مناسبت این روز، موفق شده است تنها در عرض ۲۴ ساعت به بیشترین میزان فروش خود دست پیدا کرده و درآمدی معادل ۳۰.۷ میلیارد دلار یا ۲۱۳.۵ میلیارد یوآن را تحت تاثیر فروش محصولات مختلف کسب کند.

البته این در حالیست که پیشتر گزارش شده بود که میزان فروش سالانه محصولات مختلف در این رویداد هنوز کمتر از رکورد سالهای قبل است.

رویداد ۱۱/۱۱ یا یازده نوامبر به روز جهانی مجردها معروف است و این مناسبت، همچون جمعه سیاه ( Black Friday) است و شرکت‌های مختلف خرده فروشی همچون آمازون، ای بی (eBay) و علی بابا (Alibaba) تخفیف‌های قابل توجهی را برای کاربران و مشتریانشان در نظر می‌گیرند تا بدین ترتیب بتوانند قبل از به پایان رسیدن سال، انبارهای خود را خالی کرده، محصولات قبلی و قدیمی خود را به فروش برسانند و محصولات جدید را جایگزین آن کنند. بدین ترتیب آمار فروش این شرکت‌های فعال در حوزه تجارت الکترونیک نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

پرفروش‌ترین محصولاتی که در این رویداد توسط علی بابا به فروش رفته است، گوشی‌های آیفون، مبلمان و وسائل خانه و شیرخشک بوده است.

گفته می‌شود علی بابا تنها یک ساعت بعد از آغاز تخفیف در وب سایت خود، بیش از ۱۰ میلیارد کالا را به فروش رساند.

شرکت علی‌بابا که نمونه چینی شرکت آمریکایی آمازون است و به منظور رقابت و به چالش کشاندن آن وارد این عرصه شد. علی بابا (Alibaba) در سال ۱۹۹۹ میلادی تاسیس و راه اندازی شد تا به فروش آنلاین محصولات گوناگون در سراسر جهان بپردازد.

 

ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: