bazarnews

کد خبر: ۴۱۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸
یک متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی گفت: رویدادهای میلیاردی هم به زندگی لاکچری اضافه شده است به طوریکه در این مراسم ها هزینه ناهار برای هر نفر ۴ تا ۵ میلیون تومان می شود.

مجید ابهری گفت: هر روز شاهد ظهور رفتارهای جدید از سوی نوکیسه گان و تازه به دوران رسیده ها که پولهای بدون زحمت دارند هستیم. او افزود: بعد از برگزاری جشن تولد حیوانات خانگی و گرفتن بچه ها از پوشک و ... حالا شاهد برگزاری ایونت های میلیاردی هستیم که به مدد شبکه های اجتماعی به یک رفتار لاکچری تبدیل شده است. این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی با اشاره به اینکه ایونت یعنی رویداد، اتفاق و مسایلی از این قبیل، گفت: به کار بردن این لغت بیگانه نیز یکی از ابزار خود نمایی در این زمینه ها است، به همین علت ما نیز این کلمه را به شکل کاربردی اش مطرح کردیم.

ابهری اظهار داشت: برای افتتاح یک آرایشگاه یا مزون یا ورود یک نفر از خارج میهمانی های گفته شده برگزار می شود ولی با معماریهای سنتی تفاوت بسیار دارد. اول گفته می شود با تم مشکی یا زرشکی در میهمانی حاضر شوند یعنی دیکته کردن وضعیت ظاهری و یک دست شدن حاضران و دوم دعوت از سلبریتی ها با قیمت های بسیار گران برای حضور و تعیین چند عکاس برای عکسبرداری از میهمانان با سلبریتی ها که هر کدام از این عکس ها حداقل تا ۵۰۰ هزار تومان فروخته می شود آن هم با نیت به ظاهر خیر.

به گفته او مورد سوم نیز فروش بعضی از اقلام به صورت حراج و پذیرایی های بسیار لوکس و گران قیمت از اردک سفید تا قرقاول و خاویار یعنی به طور متوسط هر ناهار برای یک نفر بیش از ۴ یا ۵ میلیون تومان هزینه بر می دارد و خرید هم اجباری است و تنها حضور سلبریتی ها است که میهمانان را تشویق به حضور می کنند. این متخصص علوم رفتاری اظهار داشت: از جشن افتتاحیه و یا حراج معمولی گذشته و رفتار اشرافی و لوکس وارد جامعه شده و در شرایط دشوار اقتصادی حاضر الگوی رفتاری برای رقابت های غیر متعارف شده بطوری که تا چندی دیگر شاهد شیوع این ویروس فرهنگی خواهیم بود. ابهری گفت: همچنین برای نگهداری و پذیرایی از حیوانات مهمانان نیز جا و مکان ویژه و غذای مخصوص با پرستار پیش بینی شده که صاحبان آنها نیز با خیال راحت مشغول میهمانی باشند.

 

مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: