bazarnews

کد خبر: ۴۱۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) برای چهارمین سال پیاپی اقدام به اجرای نظرسنجی از زائران و شرکت‎کنندگان در پیاده‌روی اربعین حسینی کرده است.

این نظرسنجی از افرادی صورت گرفته است که برای ورود به کشور، مرزهای زمینی شامل شلمچه، چزابه و مهران را انتخاب کرده‎اند.

نظرسنجی اربعینی ایسپا با حجم نمونه ۱۴۹۱ نفر بین روزهای ۶ تا ۱۱ آبان‌ماه سال ۱۳۹۷ با همکاری شعب ایسپا در استان‎های ایلام و خوزستان عملیاتی شده است.

براساس یافته‌های این گزارش ۲۹.۸ درصد از پاسخگویان اعلام کرده‌اند که اولین بار است در راهپیمایی اربعین شرکت کرده‌اند. ۵۱.۴ درصد از پاسخگویان نیز اعلام کرده‌اند که به جز راهپیمایی اربعین، قبلا برای زیارت به عتبات عالیات مشرف شده‌اند. همچنین ۸۷.۱ درصد زائران اعلام کرده‌اند که سال آینده نیز در این راهپیمایی شرکت خواهند کرد.

۵۵.۳ درصد پاسخگویان با وسیله عمومی و ۴۴.۱ درصد با وسیله شخصی از شهر خود تا مرز ایران مسافرت کرده بودند که ۳۹.۱ درصد از پاسخگویان که از وسیله نقلیه برای این سفر از شهر خود تا مرز استفاده کرده بودند رضایت زیاد و بسیار زیاد، ۵۱.۸ درصد متوسط و ۹.۱ درصد رضایت کم و خیلی کم داشته‌اند.

در سؤالات دیگری از پاسخگویان در خصوص رضایت از حمل و نقل در کشور عراق (از مرز تا شهرهای زیارتی و بالعکس) نظرخواهی شده است که ۲۹.۹ درصد از پاسخگویان وضعیت حمل و نقل در داخل کشور عراق از مرز ایران تا شهرهای زیارتی را خوب و خیلی خوب ارزیابی کرده‌اند، ۳۵ درصد متوسط و ۳۵ درصد ضعیف و خیلی ضعیف اعلام رضایت کرده‌اند.

همچنین پاسخگویان میزان رضایت خود را از وضعیت حمل و نقل در کشور عراق از شهرهای زیارتی تا مرز ایران ۳۴.۳ درصد متوسط، ۲۴.۸ درصد خوب و خیلی خوب و ۱۰.۱ درصد ضعیف و خیلی ضعیف اعلام کرده‌اند.

 

ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: