bazarnews

کد خبر: ۴۱۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت:
سید حسین افضلی گفت:جمهوری اسلامی قطعا در حوزه تحریم کشتیرانی متناسب با شرایط، اقدامات مقتضی و لازم را اجرایی خواهد کرد

گروه اقتصادکلان بازارنیوز : افضلی با اشاره استراتژی جمهوری اسلامی برای مقابله با تحریم های صنعت کشتیرانی، گفت: ایران در دهه های اخیر مقابله جدی با مکانیزم تحریمی آمریکا در بخش های مختلف به ویژه تحریم صنعت کشتیرانی داشته و در این سال ها از هر روش و طریقی توانسته ایم که صنعت ترانزیت کشور را سر پا نگه داریم.

مکانیزم جدید صنعت کشتیرانی برای همکاری با کشورهای مشترک المنافع

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا امروز تجارت تنها منحصر به استراتژی آمریکا نیست، بلکه در شرایط کنونی راه کارهای خاصی برای تعاملات اقتصادی در حوزه کشتیرانی و ترانزیت با کشورهای مشترک المنافع مانند روسیه اندیشیده شده است.

کشورها به دنبال کاهش آسیب پذیری از تحریم های آمریکا هستند

وی گفت: امروز کشورهای منطقه ای و بی المللی به این موضوع رسیده اند که منافع اقتصادی خود را وابسته به سیاست های آمریکا نکنند، از این رو کشورهای اروپایی و کشورهای آسیایی مانند چین و ژاپن به دنبال آن هستند که میزان آسیب پذیری خود از تحریم های آمریکا را به حداقل برسانند.

تحریم بنادر، صنعت کشتیرانی و صنعت بیمه توسط آمریکا

افضلی ادامه داد: ایالات متحده در تحریم های جدید خود اغلب بنادر کشور و صنعت کشتیرانی و صنعت بیمه را مورد تحریم قرار داده است، اما جمهوری اسلامی گزینه های بسیاری برای مقابله با این تحریم و دور زدن آن در دست دارد.

کشتیرانی فیدری حربه ایران برای مقابله با تحریم صنعت دریانوردی

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: یکی از اقداماتی که از گذشته نیز برای مقابله با تحریم ها صورت می گیرد، کشتیرانی فیدری بود که طبق آن محصولات با شناورهای کوچک به کشورهای منطقه ارسال شده و از آنجا به وسیله کشتی های بزرگ به کشورهای مقصد منتقل شود.

آمریکا در تحریم های جدید، کشتی ها را با نام در لیست آورده است

وی ادامه داد: از طرف دیگر ما در تحریم های گذشته کالاها را به وسیله کشتی های خودمان و با پرچم دیگر کشورها منتقل می کردیم، اما در شرایط کنونی آمریکا در تحریم های جدید، کشتی ها را با نام در لیست آورده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی قطعا در حوزه تحریم کشتیرانی متناسب با شرایط، اقدامات مقتضی و لازم را اجرایی خواهد کرد و به نظر من تحریم های مذکور نمی تواند در روند صنعت ترانزیت کشور خلل خاصی ایجاد کند.

خانه ملت 

 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: