bazarnews

کد خبر: ۴۱۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
در دو ساعت ابتدایی شاخص کل با رشد ۱۳۰۰ واحدی از کانال ۱۸۲ هزار واحد عبور کرده است. در این بین شاخص هم وزن نیز به میزان شاخص کل افزایش یافته و تا محدوده ۲۸ هزار و ۷۲۳ واحد رسیده است. گفتنی است تا کنون حجم و ارزش معاملات اما رشد نسبتا مساعدی را تجربه کرده است.

در سومین روز هفته معاملات در محدوده های مثبت کار خود را اغاز کرده و تا این لحظه شاهد رشد قیمت در اغلب گروه ها هستیم. در این بین اما گروه بانکی و خودرویی که روز بسیار مثبتی را آغاز کرده بودند در ادامه با افزایش عرضه در این گروه ها شاهد عقب نشینی نسبی شاخص از کانال 184 هزار واحد هستیم.

در گروه محصولات شیمیایی هم در ابتدای صبح معاملات با روند مساعدی کارر خود را آغاز کردند اما در ادامه با افزایش فشار فروش در نمادهای شیمیایی همچون «شکلر» و «شغدیر» کمی از مثبت های گروه کاسته شده است.

در فلزی ها نیز معاملات تقریبا بدون هیجان خاصی دنبال می شود. در این بین تنها بازگشایی مثبت «ذوب» خبرساز بود که در این نماد شاهد دادوستد 27 میلیون سهم به ارزش 9 میلیارد تومان هستیم. هم اکنون این سهم در محدوده مثبت سه در صد در حال معامله است.

درر گروه خودرویی نیز که دو لیدر اصلی گروه در ابتدای صبح تا محدوده صف خرید نی پیش رفتند اکنون در محدوده یک الی دو درصد مثبت در حال نوسان بوده و بر فشار عرضه ها افزوده شده است. در این گروه نماد «خساپا» با دادوستد 180 میلیون سهم به ارزش 18 میلیارد تومان پیشتاز است.

در بانکی ها نیز وضعیت همچون دو روز گذشته بوده و شاهد جابجایی لیدری بازاراز نماد «وبملت» به «وتجارت» هستیم. گفتنی است از میانه های هفته گذشته و پس از یک رشد 40 درصدی در نماد «وبملت»، این سهم وارد فاز استراحت و تا حدی اصلاح قیمتی شدهاست که البته به نظر می رسد سهامداران آن منتظر شنیدن خبر تسعیر دارایی های ارزی سنگین این بانک هستند.

در مجموع تا کنون از 38 صنعت حاضر در بورس، بازدهی 29 صنعت در محدوده های مثبت قرار گرفته است. در این بین شاخص کل نیز با رشد 1360 واحدی خود را به محدوده 183 هزار و 573 واحد رسانده است. شاخص هم وزن نیز با رشد 238 واحد به محدوده 28 هزار و 720 واحد رسید. در فرابورس هم آیفکس به جهش 12 واحدی به کانال دو هزار واحد نزدیک شده است. 

تا کنون بیش از 2.8 میلیارد سهم به ارزش 800 میلیارد تومان در بورس و فرابورس دادوستد شده است که از این میزان 400 میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در این دو بازار اختصاص داشته است.

در بین نمادهای با اهمیت بورسی، «فولاد»، «فارس»، «وامید» و «تاپیکو» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشته اند. از  سوی دیگر در فرابورس هم معاملات مثبت و نسبتا پُرحجم در نمادهای «ذوب»، «زاگرس» و «شاوان» در رشد آیفکس نقش به سزایی داشته اند.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: