bazarnews

کد خبر: ۴۱۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲
ارزش اوراق قرضه آمریکا که توسط کشورهای آسیایی خریداری شده برای چهارمین ماه پیاپی کاهش یافت و به ۱.۱۵ تریلیون دلار در ماه سپتامبر رسید.

به گزارش بلومبرگ، با اقدام دومین اقتصاد بزرگ جهان در ثابت نگه داشتن ارزش یوان که تحت فشار جنگ تجاری است، دارایی‌های چین نزد خزانه داری آمریکا به پایین‌ترین حد در یک سال اخیر رسید.
ارزش اوراق قرضه آمریکا که توسط کشورهای آسیایی خریداری شده برای چهارمین ماه پیاپی کاهش یافت و به 1.15 تریلیون دلار در ماه سپتامبر از 1.17 تریلیون دلار ماه پیش رسید. این کشورها مجموعا 20 میلیارد دلار اوراق قرضه آمریکا را در ماه سپتامبر فروخته اند. چین همچنان بزرگترین بستانکار آمریکا است. پس از آن ژاپن قرار دارد که دارایی هایش نزد خزانه داری آمریکا کمی تغییر کرده و به 1.03 تریلیون دلاررسیده است.
این اطلاعات با آغاز دوباره مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین منتشر شد. دونالد ترامپ و زی جینپینگ ، رئیس جمهور چین قرار است در اجلاس G20 در آرژانتین با هم دیدار کنند. این اجلاس در 30 نوامبر آغاز می شود. جهت آمادگی برای رسیدن به یک قرارداد احتمالی از این مذاکرات، چین فهرستی از توافق های احتمالی را ارائه داده است که ترامپ در روز جمعه گفت چهار تا پنج موردی را که خواسته آمریکاست، در این فهرست نیاورده‌اند.
ترامپ گفت:« چین می‌خواهد توافق کنیم. آنها لیستی از چیزهایی را که می‌خواهند انجام دهند فرستادند که لیست بزرگی است و برای من غیر قابل قبول است. ولی فکر می‌کنم ما داریم در مقابل چین بسیار خوب عمل می کنیم».
سرمایه‌گذاران به دنبال نشانه هایی برای کاهش دارایی های عظیم چین نزد خزانه‌داری آمریکا به تلافی وضع عوارض گمرکی هستند ولی پکن شواهدی از این کار نشان نداده است. آمریکا تا حالا بر 250 میلیارد دلار واردات چین عوارض وضع کرده و ترامپ در روز جمعه گفت در صورت عدم آتش بس بین دو کشور، بر 267 میلیارد دلار دیگر کالاهای چینی عوارض وضع خواهد کرد.
او گفت ممکن است مجبور نباشیم این کار را انجام دهیم.
شاید چین به عنوان بخشی از سیاست حفظ یوان اجازه دهد ذخایر ارز خارجیش کاهش یابد تا از بی ارزش شدن بیشتر یوان جلوگیری کند.
یوان در سال گذشته به خاطر نشانه هایی از رکود اقتصادی و خارج شدن سرمایه‌هایش، 4 درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داد.

 

تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: