bazarnews

کد خبر: ۴۱۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۴
نرخ فروش هر دلار آمریکا با ورود به کانال ۱۱ هزار تومان در تابلوی اعلانات صرافی‌ها، ۱۱ هزار و نهصد و پنجاه هزار تومان است و همچنین نرخ فروش یورو ۱۳ هزار و هفتصد و پنجاه هزار تومان است.

بسیاری از کارشناسان آغاز تحریم‌های 13 آبان را مصادف با جهش نرخ ارز می‌دانستند اما با شروع این تحریم‌ها نه تنها نرخ ارز افزایش نداشت بلکه روند کاهشی نیز به خود گرفت. به طوری که نر خ هر دلار آمریکا در هفته اخیر با کاهش 2 هزار تومانی به 12 هزار و سیصد تومان رسید.

این روند با آغاز هفته جدید و از صبح امروز نیز ادامه داشته است از همین روی نرخ فروش هر دلار آمریکا با ورود به کانال 11 هزار تومان در تابلوی اعلانات صرافی‌ها، 11 هزار و نهصد و پنجاه هزار تومان است و همچنین نرخ فروش یورو 13 هزار و هفتصد و پنجاه هزار تومان، پوند انگلیس 17 هزار و سیصد هزار تومان، درهم امارات 3 هزار و ششصد هزار تومان و لیرترکیه نیز 2 هزار و چهارصد هزار تومان است.

البته بسیاری از کارشناسان این نرخ را برای اقتصاد ایران بالا می‌دانند که از توان قدرت خرید آحاد جامعه خارج است و می‌تواند آثار سوء داشته باشد.

البته نباید از اقدامات بانک مرکزی و دوراندیشی این نهاد در حفظ دخایر طلا و ارز برای مقابله با این شرایط  غافل شد که تاثیرات آن به تدریج نمایان می‌شود.

 

ایلنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: