bazarnews

کد خبر: ۴۱۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵
در نخستین روز هفته در بورس‌کالا انجام شد؛
بیشترین حجم معاملات امروز به تالار محصولات نفتی به خصوص معاملات «وکیوم باتوم» اختصاص داشت؛ در بررسی این معاملات عقب‌نشینی خریداران قابل مشاهده است، به طوریکه قیمت آن با افت حدود ۵ درصد به طور میانگین، به قیمت پایه (پس از افزایش نرخ‌ها) نزدیک شد.

امروز شنبه (26 مهرماه)، تالارهای مختلف بورس ‌کالا در مجموع ارزشی حدود 715 میلیارد تومان داشتند که در 183 قرارداد منعقد شدند. از این حجم، حدود 568 میلیارد تومان آن به رینگ داخلی تعلق داشت. در این میان، تالار فرآورده های نفتی نیز بیشترین ارزش معاملات را در حدود 524 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. شایان ذکر است، در این روز تالار صنعتی شاهد عرضه و معامله ای نبود.  

بیشترین ارزش معاملات بورس کالا در این روز به محصول وکیوم باتوم «پالایش نفت اصفهان» به میزان حدودی 364 میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول که برای مشتریان خاص عرضه شده بود، با قیمت پایه کیلویی 2912 تومان و 125000 تن فروخته شد و نسبت به معامله قبلی خود 3.35 درصد کاهش قیمت داشت. 

 

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی 

تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، امروز میزبان دادوستد ۱۶۴ هزار و ۴۰۰ تن وکیوم باتوم بود. طی این روز و در تالار مذکور دو هزار و ۳۲۱ تن مواد پلیمری، یک هزار و ۳۹۷مواد شیمیایی، ۳۰۰ تن گوگرد و ۱۱ هزار و ۹۷ تن قیر نیز معامله شد.

پر‌ارزشترین معامله این تالار به محصول وکیوم باتوم «پالایش نفت اصفهان» به میزان حدودی 364 میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول که برای مشتریان خاص عرضه شده بود، با قیمت پایه کیلویی 2912 تومان و 125000 تن فروخته شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود در 22 آبان، 3.35 درصد کاهش قیمت داشت. 

گفتنی است، وکیوم باتوم «پالایش نفت تهران» نیز در این روز جزو معاملات پر ارزش (حدود 62 میلیارد تومان) بود. این محصول با قیمت کیلویی 3064 تومان در حجم 20 هزار تن داد و ستد شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود در 22 آبان، تغییر قیمتی نداشت. 

امروز «وکیوم باتوم» طی دو عرضه عمومی هم با رقابت به فروش رسید. وکیوم باتوم «پالایش نفت بندر عباس» با قیمت میانگین کیلویی 3058 تومان و 0.03 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه معامله شد که نسبت به معاله قبلی خود در 23 آبان، شاهد 5 درصد افت بود. 

همچنین، وکیوم باتوم «پالایش نفت تبریز» نیز در عرضه عمومی امروز به قیمت کیلویی 2912 تومان و حجم 4300 تن داد و ستد شد و نسبت به معامله قبلی خود، 6 درصد کاهش قیمت داشت. 

کمترین ارزش معاملات این تالار نیز به «قیر 6070» شرکت نفت پاسارگاد اراک، به ارزش حدود 69 میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول در این روز با قیمت پایه کیلویی 3453 تومان در حجم 20 تن فروخته شد. 

این گزارش حاکی است، ۳۹ هزار و ۸۰۰ تن قیر و ۷۲۰ تن عایق رطوبتی در تالار صادراتی بورس کالای ایران به فروش رسید.

 

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران در این روز داد و ستد ۹ هزار و ۶۰۰ تن گندم خوراکی را تجربه کرد.

بیشترین ارزش معاملات این تالار به «گندم خوراکی» کردستان به میزان حدود چهار میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول در حجم 4000 تن نقدی فروخته شد و قیمت آن با 10 درصد افزایش قیمت، کیلویی 992 تومان معامله شد. 

کمترین ارزش معاملات تالار کشاورزی هم به «گندم خوراکی» مرکزی به میزان حدود 992 میلیون تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت کیلویی 992 تومان و 10 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه در حجم 1000 تن فروخته شد. عرضه‌کننده این محصولات «شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» بود.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: