bazarnews

کد خبر: ۴۲۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
مروری بر پیام‌های ناظر امروز؛
در روز سقوط آزاد شاخص‌ها، واگذاری سهام در شرکت‌های زیرمجموعه دو شرکت موضوع شفاف سازی‌ها بود. در این روز ۱۱ نماد متوقف و پنج نماد بازگشایی شدند.

در دومین روز از هفته، افت شاخص ادامه‌دار شد و بازار سرمایه کشور ریزشی شدید را در همه شاخص‌های خود شاهد بود. طی این روز شاخص بورس تهران پنج هزار و 261 واحد دیگر کاهش یافت و به سطح 173 هزار و 558 واحد رسید. «فولاد» بیشترین تاثیر را بر سقوط آزاد شاخص داشت. در پیام‌های ناظران بورس و فرابورس آنچه که از همه بیشتر به چشم می خورد٬ افزایش تعداد توقف‌های ناشی از نوسان 20 درصدی نسبت به روزهای قبل بود. دو نماد نیز به منظور شفاف سازی درخصوص فروش سهام شرکت زیرمجموعه متوقف شدند. همچنین در پایان معاملات امروز دو نماد «قنیشا» متعلق به قند نیشابور و «وپست» متعلق به پست بانک به منظور برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و انتخاب اعضای هیات مدیره متوقف شدند.

نماد معاملاتی شرکت کارتن ایران (چکارن) به دلیل ارائه توضیحات در خصوص انتشار آگهی مزایده فروش سهام خود در شرکت حریر خوزستان متوقف شد. بر این اساس شرکت اعلام کرده است که ۲۰.۱۲ درصد از سهام شرکت یاد شده را از طریق مزایده و به ارزش پایه 10 میلیارد تومان به فروش خواهد رساند. گفتنی است این میزان تمام سهام «چکارن» در شرکت نامبرده است. شرایط فروش سهام نقد بوده و هر متقاضی باید به میزان 10 درصد از مبلغ اعلام شده را به عنوان سپرده نزد شرکت واگذار کند.

دیگر نماد متوقف شده در روز جاری (وآداک) متعلق به شرکت صنعت و تجارت آداک بود که به دلیل شفاف سازی درخصوص تغییر قیمت ارائه شده برای عرضه عمده حدود 10 درصد از سهام شرکت ایران ترانسفو٬ متوقف شد. بر این اساس شرکت اعلام کرده است که درصدد است ۹.۹۹ درصد از سهام «بترانس» معادل 375 میلیون سهم را به فروش برساند و به همین دلیل در نظر دارد تا قیمتی که پیشتر برای فروش هر سهم پیشنهاد داده بود را از 780 تومان به یک هزار و 40 تومان تغییر دهد. گفتنی است این شفاف سازی همزمان با اطلاعیه عرضه عمده این مقدار سهام در روز جاری منتشر شده است.

خلاصه پیام‌های امروز ناظران بورس و فرابورس در جدول زیر آمده است:

13970827

 

اقتصادآنلاین

برچسب ها: بورس ، فرابورس ، پیام ناظر
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: