bazarnews

کد خبر: ۴۲۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
در دو ساعت ابتدایی تمام نماگرهای بازار در محدوده مثبت قرار گرفته و تا حدی در تلاش برای ریزش‌های دو روز اخیر هستند. در این بین اقبال بازار به نمادهای گروه پتروشیمی، خودرویی و فرآرده‌های نفتی سبب بهبود روند معاملات و مثبت شدن دادوستدها در اغلب نمادهای این گروه شده است.

در سومین روز هفته شاهد افزایش قابل ملاحظه شاخص اصلی بازار هستیم به نحوی که سه شاخص بورس، فرابورس و هم وزن در محدوده‌های مثبت قرار گرفته‌اند. اما در این بین حجم و ارزش اندک معاملات تا این لحظه سبب متوقف کردن رشد بیشتر شاخص شده است. گفتنی است از دقایق ابتدایی بازار گروه خودرویی با انتشار اخبار تایید نشده ای در خصوص افزایش نرخ خودرو تا حاشیه پنج درصدی بازار مورد اقبال حقیقی‌ها قرار گرفته است.

در گروه فرآورده‌های نفتی نیز که تمام نمادها روزهای گذشته منفی‌های سنگین را تجربه کردند، امروز در آستانه صف خرید قرار گرفته‌اند. در این گروه «شپنا»، «شاوان» و «شپاس» صف خرید هستند.

پتروشیمی‌ها نیز روز مثبتی را پشت سر می‌گذارند. در این گروه نیز نمادهای «شبصیر»، «شغدیر» و «شپارس» با صف نسبتا سنگین خرید روبرو هستند. در مجموع کلیت این گروه نیز تحت تاثیر جو بازار قرار گرفته و معاملات سبزی را دنبال می‌کند.

در گروه بانکی نیز وضعیت متعادل و نسبتا مثبت گزارش می‌شود و تنها دو نماد «وبملت» و «ونوین» درگیر معاملات منفی هستند. در این گروه شنیده‌ها حاکی از افزایش سرمایه قریب الوقوع بانک تجارت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها دارد.

در مجموع تا این لحظه شاخص کل با رشد 2450 واحدی خود را به ارتفاع 175 هزار و 988 رسیده است. در این بین شاخص هم وزن اندکی کمتر از شاخص کل رشد کرده و در محدوده 27 هزار و 947 واحد در نوسان است. در فرابورس اما آیفکس بیش از سایر شاخص‌ها جهش داشته و با افزایش 34 واحدی به ارتفاع 1914 واحد دست یافته است. 

در این بین تا کنون بیش از یک میلیارد و 900 میلیون ورقه بهادار به ارزش 700 میلیارد تومان در بورس و فرابورس دادوستد شده است که از این میزان تنها 400 میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در این دو بازار اختصاص داشته است.

در میان نمادهای با اهمیت بورسی معاملات مثبت و پُرحجم «پارس»، «شپنا»، «فولاد» و «شبندر» بیشترین نقش را در رشد شاخص داشتند. در فرابورس هم دادوستدهای «مارون»، «کگهر» و «زاگرس» مجموعا 25 واحد ایفکس را تقویت کردند.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: