bazarnews

کد خبر: ۴۲۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
گزارش توییتری/
نرخ ارز در دو هفته پس از 13 آبان، برخلاف تبلیغات و با وجود رد شدن لایحه CFT در شورای نگهبان، چند هزار تومان پایین آمده که خود درس‌آموز است. در عین حال، اخلالگرانی که به بهانه افزایش نرخ ارز، قیمت‌ها را بالا بردند، نمی‌گذارند قیمتها پایین بیاید.

گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز : با توجه به فعالیت فعالان سیاسی، اقتصادی و رسانه ای در شبکه های اجتماعی،بازار نیوز به صورت روزانه مواضع کاربران این شبکه اجتماعی را منتشر خواهد کرد:

کاربر توییتر، محمد ایمانی رشته توییت زیر را در رباره مدیران لیبرالی در صفحه خود منتشر کرد:

  • دولت و معضل "تنبل لیبرال" ها

نرخ ارز در دو هفته پس از 13 آبان، برخلاف تبلیغات و با وجود رد شدن لایحه CFT در شورای نگهبان، چند هزار تومان پایین آمده که خود درس‌آموز است. در عین حال، اخلالگرانی که به بهانه افزایش نرخ ارز، قیمت‌ها را بالا بردند، نمی‌گذارند قیمتها پایین بیاید.

 

  • قیمت متورم ارز، به خطا «حباب» خوانده شد، حال آنکه دمل چرکین فساد است و چاره آن، نیشتر است. دیدیم که با اعدام دو اخلالگر بازار، بخشی از این تورم فروکش کرد. در یک سال گذشته، بالغ بر 150 هزار میلیارد رانت در بازارهای ارز و طلا و سکه و خودرو و... ایجاد شد.

 

  • اکنون احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی در بازداشت به سر می‌برد اما «سیف» رئیس‌ بازنشسته این بانک (مشاور بعدی رئیس‌جمهور)، ضمن رفع مسئولیت از بانک مرکزی می‌گوید مخالف واگذاری دلار 4200 تومانی بوده و با فشار مدیران بالاتر دولتی تسلیم شده‌ است.

 

  • نسخه ولنگارانه، مناسب حال مدیران تنبل، کار نابلد و گرفتار دل‌مشغولی‌های شخصی است. باید دید عزم آقای روحانی برای حمایت از مردم جزم می‌شود تا مجموعه دولت را برخلاف نسخه «تنبل-لیبرال»‌ها، کمر بسته وارد گود کند یا چراغ همچنان برای اخلالگران، محتکران و رانت‌خواران «سبز» می‌ماند.

 

  • برخی مدیران به تکالیف قانونی که موجب شفافیت در معاملات و شفافیت مالیاتی می‌شود و راه رانت و پولشویی و احتکار و قاچاق را می‌بندد، عمل نکرده‌اند و مسئولیت التهاب اقتصادی، متوجه آنهاست. چنین مدیرانی را باید در کنار اخلالگران اقتصادی محاکمه و مجازات کرد.

 

  • حذف کارت سوخت و ایجاد رانت روزانه 100 میلیارد تومانی قاچاق، حذف ایران کد وطرح شبنم که موجب مقابله با قاچاق کالا می‌شد، و راه‌اندازی نکردن سامانه‌های شفافیت در معاملات از جمله تقصیرهاست. همچنین «دسترسی به اطلاعات و قراردادها و ایجاد سامانه ملی املاک»، از جمله تکالیف اجرا‌نشده است.

 

  • ادعای برخی مدیران در قبال مطالبه «شناسایی رانت‌خواران، فراریان مالیاتی، مفسدان و پولشویان»، این بوده که «به حساب مردم سرک نمی‌کشیم» اما ناگهان یاد پولشویی و جرائم مالی افتاده‌اند و آدرس مافیای FATFرا می‌دهند! آیا شک‌برانگیز نیست؟

 

  • آنچه موجب تورم و رنج مردم می‌شود، غالبا نه تحریم، بلکه موج‌سواری مفسدان و اخلالگران روی موج‌سازی دشمن، به موازات بدعملی مدیران لیبرال است. چنین مدیرانی موجب می‌شوند حیثیت دولت مخدوش شود. دولت و رئیس‌جمهور باید قبل از هر کس لیبرال‌مآبان را دشمن بشمارند و در کنار زدنشان درنگ نکنند.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: