bazarnews

کد خبر: ۴۲۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
وزیر صنعت:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید فسادهای سیستمی را حل کرده و با دلالان در بخش های مختلف و هر فرد خاطی حتی اگر از بستگان وزیر باشند، برخورد کنیم.

«رضا رحمانی» در مراسم معارفه مدیرکل حراست اینوزارتخانه افزود: در مبارزه با فساد، بخشی از کار، اقدام های نظارتی است اما باید با حفظ آبروی افراد و سیستم با آنها برخورد ‌شود.
وی تاکید کرد: باید بین پرسنل نیز فرهنگ سازی شود که فقط کار قانونی انجام دهند و به هیچ فردی ارفاق نکنند . 
رحمانی ادامه داد: باید کاری کنیم که هیچ پرسنلی تخلف نداشته باشد که البته در این زمینه باید حقوق، مزایا و دستمزدها اصلاح شود .
وی ادامه داد: حقوق و مزایا باید در سال های گذشته اصلاح می شد و این کار را از پارسال شروع کرده ایم .
این مقام مسئول یادآور شد: بین سازمان ها و زیر مجموعه های وزارتخانه و ستاد در پرداخت حقوق و و مزایا تفاوت زیاد است و باید در جاهایی که مصوبه دولت نیاز است، برای اصلاح روند وارد عمل شویم.

** حفظ زنجیره تولید و نظم و انضباط بازار
وی در ادامه بر حفظ زنجیره تولید، نظم و انضباط بازار، وفور کالا و مایحتاج مردم به عنوان نخستین و مهمترین ماموریت تاکید کرد و افزود: چند بار در هفته با تماس با رییسان سازمان های استانی ورود و خروج کالا را رصد می کنم و معتقدم «یارانه ارزی باید به تولیدکنندگان برای واردات مواد اولیه تعلق گیرد.»
رحمانی با تاکید بر اینکه باید تصمیمات اساسی را اصلاح کنیم، خاطرنشان کرد: در زمینه ثبت سفارش ها باید با تفویض اختیارات به استان ها، مشکلات را بررسی و تصمیمات فسادزا را اصلاح کنیم .

** تصمیمات جدید ارزی در آستانه ابلاغ
وی بابیان اینکه به زودی تصمیمات جدید ارزی ابلاغ می شود، افزود: موضوع مهم حفظ تولید است و در نقاطی از کشور که فرصت شغلی محدود است باید بانک ها و سایر دستگاه ها به کمک بیایند تا با حل مسایل مربوط به بدهی واحدهای تولیدی، از تعطیلی و تملک واحدها جلوگیری شود.
رحمانی در ادامه به ایجاد سه کمیته تخصصی با نام ستاد تحریم، زنجیره تولید و بازار اشاره کرد و افزود: حراست های زیر مجموعه وزارتخانه می توانند کمک کنند که در این زمینه در استان ها فعال شویم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت یاد‌آور شد: در بخش هایی که تولید توجیه اقتصادی دارد می توان از تحریم ها، فرصت ساخت و صادرات، غیر از صادرات کالاهای اساسی را فعال کرد.

** شناسایی گلوگاه های فساد
در ادامه مراسم، «هادی خانی» رییس کل حراست کشور گفت: مهمترین اقدام حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت می تواند کمک به شناسایی گلوگاه های فساد و تصمیم سازی باشد.
وی تاکید کرد: بر منشا فساد و امضاهای طلایی نظارت داشته باشیم و آسیب ها را بشناسیم.
در این مراسم «سیدرضا سیدعلیخانی» به عنوان رئیس مرکز حراست وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت معرفی شد.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: