bazarnews

کد خبر: ۴۲۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس عنوان کرد که محور اصلی طرح استیضاح وزیر امور خارجه، صحبت های اخیر وی در مورد پولشویی در کشور است.

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: با توجه به صحبت هایی که چندی پیش محمدجواد ظریف در خصوص وجود پولشویی گسترده در کشور مطرح کرده، این طرح استیضاح در حال تهیه و تدوین است.

وی در ادامه افزود: تا امروز به وزیر امور خارجه فرصت داده شده بود تا مستندات و مدارک خود درباره اظهاراتش را به نمایندگان مجلس ارائه دهد اما تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

حاجی دلیگانی عنوان کرد: چنانچه وزیر امور خارجه مستندات و مدارک خود درباره پولشویی را به نمایندگان مجلس ارائه ندهد، اقدام به جمع آوری امضا برای طرح استیضاح وی می شود و سپس این طرح تقدیم هیئت رئیسه مجلس خواهد شد

گفتنی است متن طرح استیضاح ظریف به شرح زیر است:

هیئت رئیسه محترم مجلس

با سلام

همانگونه که مستحضر می‌باشد جناب آقای ظریف وزیر محترم امور خارجه ایران در مصاحبه اخیر خود با یکی از پایگاه‌های خبری داخلی عنوان کردند.

بالاخره پولشویی یک واقعیت در کشور ماست و خیلی ها از پولشویی منفعت می‌برند. من نمی‌خواهم این پولشویی را به جایی نسبت دهم اما جاهایی که هزاران میلیارد پولشویی می‌کنند حتما آنقدر توان مالی دارند که ده‌ها و صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی کنند.

پرواضح است طرح اینگونه موضوعات ان هم بدون ارائه هیچگونه سند و مدرک از سوی عالی‌ترین مقام وزارت امور خارجه کشور درست در مقطعی که کشور عزیزمان به بهانه اعمال تحریم‌های ناجوان مردانه از سوی کشورهای سلطه گر متهم به اینگونه اقدامات می‌باشد جای تأمل جدی است و بهره‌برداری رسانه‌ها و مقامات خارجی از این سخنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مثبت حداقل بی تدبیری و سوءمدیریت جناب ایشان می‌باشد.

این جانبان امضا کنندگان زیر به عنوان نمایندگان ایران در راستای سوگندی که به استناد اصل 79 قانون اساسی در برابر قرآن کریم یاد کرده‌ایم این اظهارات را مغایر منافع و مصالح ملی و خلاف شأن وزیری که قانونا عهده دار سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است می‌دانیم.

لذا درخواست رسیدگی به این اظهارات ناصواب و بی‌پایه و اساس را طبق ماده 234 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی داریم.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: