bazarnews

کد خبر: ۴۲۲۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
امروز در بورس‌کالا اتفاق افتاد؛
«استایرن منومر» پتروشیمی پارس نیز در این روز جزو معاملات پر ارزش (حدود ۲۸ میلیارد تومان) بود که به قیمت پایه فروخته شد و نسبت به معامله قبلی خود ۶.۸ درصد کاهش قیمت داشت.

امروز چهار‌شنبه (30 مهرماه)، تالارهای مختلف بورس‌‌کالا در مجموع ارزشی حدود 288 میلیارد تومان داشتند که در 349 قرارداد منعقد شدند. از این حجم، حدود 205 میلیارد تومان آن به رینگ داخلی تعلق داشت. همچنین، تالار محصولات پتروشیمی نیز بیشترین ارزش معاملات را در حدود 116 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. 

امروز نیز مانند روزهای قبل و در ادامه روند کاهشی دلار در بازار آزاد، معاملات رینگ پتروشیمی با رکود مواجه بود. در این میان، پر‌ارزشترین معامله این تالار هم به محصول «وکیوم باتوم» پالایش نفت تهران به میزان حدودی 40.7 میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی 2912 تومان در حجم 14 هزار تن به طور خصوصی معامله شد و نسبت به معامله قبلی خود تغییر قیمتی نداشت. 

 

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی 

طی این روز و در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ۱۵ هزار و ۸۰۰ تن وکیوم باتوم، ۴۵۰ تن قیر، ۳۱۰ تن گوگرد، سه هزار و ۴۲۸ تن مواد پلیمری و ۱۶ هزار و ۹۱۵ تن مواد شیمیایی معامله شد.

اغلب معاملات این تالار امروز به قیمت پایه معامله شدند. در این میان، پر‌ارزشترین معامله این تالار به محصول «وکیوم باتوم» پالایش نفت تهران به میزان حدودی 40.7 میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی 2912 تومان در حجم 14 هزار تن به طور خصوصی معامله شد. این محصول نیز نسبت به معامله قبلی خود در 27 آبان، تغییر قیمتی نداشت. 

گفتنی است، «استایرن منومر» پتروشیمی پارس نیز در این روز جزو معاملات پر ارزش (حدود 28 میلیارد تومان) بود. این محصول با قیمت پایه کیلویی7611 تومان در حجم 3720 تن فروخته شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود در 23 آبان، 6.8 درصد کاهش قیمت داشت. 

کمترین ارزش معاملات این تالار نیز به «دی اتیلن گلایکول» پتروشیمی مروارید، به ارزش حدود 98 میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول در این روز با قیمت پایه کیلویی 3936 تومان در حجم2510 تن فروخته شد. 

تالار صادراتی بورس کالای ایران، امروز میزبان دادوستد ۲۵ هزار و ۲۵۰ تن انواع قیر و ۱۴۰ تن عایق رطوبتی بود.

 

تالار صنعتی

شایان ذکر است، شش هزار تن شمش بلوم و چهار هزار تن شمش فولادی ۳SP-۱۵۰*۱۵۰ در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران به فروش رسید.

امروز تنها دو محصول دراین تالار عرضه و معامله شد. بیشترین ارزش معاملات این تالار به شمش بلوم 150*150 5SP شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (کاوه) در حدود 20 میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول امروز با 17.2 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه، کیلویی 3326 تومان نقدی معامله شد و نسبت به معامله قبل در 22 مهر، 0.12 درصد رشد قیمت داشت. 

همچنین طی این روز، شمش فولاد 150*150 3SP همان شرکت نیز با 0.21 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه، کیلویی 2843 تومان به طور نقدی فروخته شد.  

 

تالار کشاورزی

این گزارش حاکی است، هشت هزار تن گندم خوراکی در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران معامله شد.

با ارزشترین محصول این تالار امروز به گندم خوراکی استان های زنجام و مرکزی هر کدام به قیمت کیلویی 992تومان و 10 درصد بیشتر از قیمت پایه و حجم 2000 تن به طور نقدی معامله شد. این محصول برای هر استان حدود 2 میلیارد تومان ارزش داشت. 

کم ارزشترین محصول این تالار هم به گندم خوراکی همدان به میزان حدودی 992 میلیون تومان تعلق داشت. این محصول هم امروز به قیمت پایه کیلویی 992 تومان . 10 درصد بیشتر از قیمت پایه معامله شد.

 

اقتصادآنلاین

برچسب ها: بورس کالا ، بازار ، اقتصاد
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: