bazarnews

کد خبر: ۴۴۲۱۵
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸
رئیس کمیسیون عمران مجلس دلایل تأخیر در احداث ساختمان پلاسکوی تهران را تشریح کرد.

محمدرضا رضایی‌کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از طرح ساخت و تجیهز ساختمان پلاسکوی تهران، گفت: در بازدیدی که امروز از روند ساخت و بازسازی ساختمان پلاسکو داشتیم، مشاهده کردیم این طرح  تا مرحله خاک‌برداری مقدماتی اجرا شده است.

وی با انتقاد از اینکه بازسازی ساختمان پلاسکو مراحل اولیه‌ را نیز طی نکرده است، اظهار داشت: بنیاد مستضعفان در این بازدید، تعهد داد اجرای طرح ساخت مجدد ساختمان پلاسکو تا مهر سال ۱۳۹۹ پایان یابد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس به یکی دیگر از مشکلات ایجاد شده در مسیر ساخت مجدد ساختمان پلاسکو اشاره کرد و گفت: در این بازدید متوجه شدیم که اختلاف‌نظرهایی درباره طراحی نقشه ساختمان پلاسکو وجود دارد که همین مسئله موجب شده تا نقشه ساختمان نهایی نشود.

رضایی‌کوچی اضافه کرد: انتظار داشتیم پس از گذشت نزدیک به دو سال از حادثه آتش‌سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو، مراحل عملیاتی آن تاکنون آغاز شده باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در پایان با بیان اینکه ساخت مجدد ساختمان پلاسکو، مشکل مالی ندارد و منابع مالی آن تأمین شده است، خاطرنشان کرد: در نهایت مقرر شد بنیاد مستضعفان، طبق مصوبه کمیسیون ماده ۵ شهرداری، در اسرع وقت نقشه ساخت مجدد ساختمان پلاسکو را تکمیل و نهایی کند.

ساختمان پلاسکوی تهران در روز پنج‌شنبه (۳۰ دی ۱۳۹۵) پس از سه و نیم ساعت سوختن، فروریخت و تعدادی از  آتش‌نشانان نیز بر اثر ریزش ساختمان جان باختند.

 

تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: