bazarnews

کد خبر: ۴۴۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت:
محمدرضا رضایی کوچی گفت:یک سوم مدارس کشور از امکانات و تجهیزات لازم از جمله سیستم سرمایش و گرمایش مناسب و استحکام بنا برخوردار نیستند.

گروه راه و مسکن بازارنیوز : محمدرضا رضایی کوچی از ورود کمیسیون عمران مجلس به مسئله غیرایمن بودن مدارس کشور خبر داد و گفت: با توجه به حوادث چند سال گذشته در مدارس کشور، کمیسیون عمران مجلس یکی از اولویت های اصلی خود را بررسی وضعیت ایمنی مدارس قرار خواهد داد و این موضوع در نشست های آتی با حضور مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حادثه جان باختن دانش آموزان زاهدانی ناشی از بی درایتی و کم توجهی بخشی از مسئولان آموزش و پرورش است

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جان باختن  چند دانش آموز در استان سیستان و بلوچستان بسیار تأسف بار بوده و این مسئله ناشی از بی درایتی و کم توجهی بخشی از مسئولان آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی بیش از یک سوم مدارس کشور از امکانات و تجهیزات لازم از جمله سیستم سرمایش  و گرمایش مناسب و استحکام بنا برخوردار نیستند، افزود: وضعیت نامناسب مدارس در حالی است که بر اساس قانون بودجه، مناسب قابل قبولی از درآمدهای دستگاه های اجرایی باید برای نوسازی مدارس و تجهیز این مراکز اختصاص داده شود، همچنین وزارت نفت مکلف است که 10 درصد از درآمدهای فروش گاز را برای نوسازی مدارس تخصیص دهد.

اختصاص 90 میلیارد تومان برای نوسازی مدارس توسط وزارت نفت

رضایی کوچی ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس در سال جاری نشستی را با مسئولان وزارت نفت برگزار و آن ها را مکلف به پرداخت مطالبات مربوط به نوسازی مدارس کرد، در همین راستا در سال جاری حدود 90 میلیارد تومان، اعتبار به حساب نوسازی مدارس واریز شد.

با بهسازی کامل مدارس فاصله طولانی داریم

رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: متأسفانه امروز با بهسازی کامل مدارس فاصله طولانی داریم، از این رو تمام دستگاه های اجرایی باید به تمام تعهدات خود عمل کنند، زیرا دانش آموزان سرمایه های کشور هستند و باید شرایط قابل قبولی برای تحصیل آن ها فراهم شود.


خانه ملت

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: