bazarnews

کد خبر: ۴۴۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از حمله هوایی اخیر به خاک سوریه و انهدام موشک‌های اسرائیلی مدعی پیشرفت سامانه‌های هوایی اسرائیل شد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه در مراسم فارغ التحصیلی آکادمی پرواز نیروی هوایی اسرائیل گفت: من اخیرا از صنایع هوافضای اسرائیل بازدید کردم و می توانم بگویم ما در حال توسعه سیستم‌هایی هستیم که هیچ کس در جهان ندارد از جمله تسلیحات، سیستم‌های دفاعی و موشک‌هایی که می‌تواند نقطه زنی کنند.

وی مدعی شد: هرگز در تاریخ خاورمیانهچنین فعالیت هوایی روی نداده بود.

نتانیاهو ادامه داد: نیروی هوایی اسرائیل یک ماموریت دارد؛ محافظت از ما و پیروزی درجنگ آینده. دفاع از مردم ما با پایان بخشیدن به تهدیدهای موجود شروع می‌شود.

نخست وزیر اسرائیل با اشاره به تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفت: تصمیم ترامپ تغییری در سیاست ما برای ایستادن در مقابلایران در سوریه ایجاد نمی‌کند.

نخستین دقایق بامداد چهارشنبه سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه با اهداف مهاجمی بر فراز مناطق نزدیک به دمشق درگیر شده و سامانه‌های پدافند هوایی این کشور موشک‌هایی را که به سوی خاک این کشور شلیک شده بود، در مناطق اطراف دمشق رهگیری کرده و آن‌ها را هدف گرفته‌اند.

همچنین جنگنده های رژیم صهیونیستی در ارتفاع پایین در حریم هوایی دو منطقه "النبطیه" و "التفاح" در جنوب لبنان به پرواز درآمدند و دیوار صوتی را شکستند.

اظهارات نتانیاهو درباره پیشرفت سامانه‌های هوایی رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می شود که یک منبع نظامی سوری اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش سوریه تعداد زیادی از موشک هایی را که جنگنده های رژیم صهیونیستی از فراز اراضی لبنان به ریف دمشق شلیک کردند، منهدم کرد.

 

تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: