bazarnews

کد خبر: ۴۴۳۹۱
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۴
دستیار و مشاور عالی رهبر انقلاب در امور نیروهای مسلح، با اشاره به اینکه چین، هند، روسیه و انقلاب اسلامی قدرت بزرگ قرن جدیدهستند، افزود: آمریکا با چالش بزرگ اقتصادی روبه‌رو است به طوریکه چین تلاش دارد تا ۲۰۳۰ خود را قدرت اول اقتصادی اعلام کند.

سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم‌ صفوی ظهر امروز در دومین جشنواره ملی صنعت هنر دیجیتال (صهند) در تالار بعثت دانشگاه هنر اسلامی تبریز اظهار کرد: سلام حضرت آقا رهبر معظم انقلاب را به تک تک دانشجویان آذربایجان‌ شرقی و مردم قهرمان، مومن و خردمند استان می‌رسانم.

وی با بیان اینکه قلب و روح من در شهر تبریز است، افزود: همه ابعاد سیاسی واجتماعی من در این شهر شکل گرفت و بنده دینداری را در شهر تبریز آموخته و شاگرد آیت‌الله قاضی طباطبایی و مدنی بودم.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب افزود: قبلا زبان ترکی را متوجه نمی‌شدم ولی زمان زیادی طول نکشید تا بتوانم یاد بگیرم.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان باید تاریخ ۵۰۰ ساله ایران را خوب بخوانند، گفت: من تاریخ آذربایجان را خوب خوانده و فهمیده‌ام.

سردرا صفوی با بیان اینکه دنیا بر پایه پنج علت و یا بیشتر به بحران قدرت دچار است، توضیح داد: جابجایی شگرف و ناگهانی مرکز قدرت عالم از غرب به شرق، چالش اول بحران قدرت در دنیا است به طوریکه منابع این قدرت اقتصاد، فرهنگ و تمدن هستند.

چین تلاش دارد تا ۲۰۳۰ خود را قدرت اول اقتصادی اعلام کند

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه چین، هند، روسیه و انقلاب اسلامی قدرت بزرگ قرن جدید هستند، افزود: آمریکا با چالش بزرگ اقتصادی روبرو است به طوریکه چین تلاش دارد تا ۲۰۳۰ خود را قدرت اول اقتصادی اعلام کند.

وی با بیان اینکه بیداری و پویایی سیاسی مردم دنیا به خاطر قدرت رسانه‌های جمعی دلیل دیگر بحران قدرت در جهان است، گفت: افول و نزول قدرت آمریکا و به خصوص رئیس جمهور آن یعنی ترامپ در داخل و خارج از آمریکا حاکی از این موضوع است؛ به طوریکه استعفاهای پشت سر هم در دولت ترامپ را می‌بینیم.

صفوی خاطرنشان کرد: طبق عقیده استراتژیست‌ها، حمله آمریکا به افغانستان اشتباه بوده است چراکه خود ترامپ اخیرا اعلام کرده که ۱۱ تریلیون دلار هزینه کرده و ۲۰ هزار کشته و زخمی در افعانستان داده‌اند.

وی ادامه داد: برخی استراتژیست‌های آمریکا معتقدند که حضور و  لشکرکشی آمریکا به غرب آسیا در عراق و افغانستان اشتباه بوده است، چراکه دشمن و تهدید اصلی آمریکا دو کشور چین و روسیه بودند که آمریکا آنها را رها کرده و کل ابهت و هزینه خود را به افغانستان برد، در حالیکه باید در ۱۷ سال جنگ باید مقابل آنها می‌ایستاد.

دستیار و مشاور عالی رهبری در امور نیروهای مسلح با استناد به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه آمریکا باید از غرب آسیا خارج شود، افزود: البته نرفتن رئیس جمهور عراق به استقابل ترامپ در پایگاه هوایی عین‌الاسد مفهوم داشت و به صورت شفاف نشان داد که دیگر آمریکا و رژیم صهیونیستی، همان آمریکا و صهیونیست‌های سابق نیستند.

به سمت تکنولوژی‌های نوین در حال حرکت هستیم

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: قدرت فناوری‌های نوین در علوم مختلف از دیگر چالش‌های قدرت در جهان است، به طوریکه به فضل الهی به سمت تکنولوژی‌های نوین در حال حرکت هستیم.  

صفوی، قدرت پنجم را همان قدرت فرهنگ و هنر برشمرد و گفت: آمریکایی‌ها در مقابل خود همیشه یک قدرت نظامی روسیه و قدرت اقتصاد چین را داشتند، ولی در حال حاضر فرهنگ و تمدن نوین اسلامی نه تنها تمام ملت‌های اسلامی، بلکه غیراسلامی را تحت تاثیر قرار داده است که سرآغاز آن با انقلاب شکوهمند اسلامی شروع شد.

وی با بیان اینکه آمریکا بعد از اتحادیه ۱۹۹۱ شوروی خود را تنها قدرت برتر جهان اعلام کرد، تصریح کرد:  قدرت هژمونی، قدرتی است چند وجهی که هیچ قدرتی توان قد علم کردن در مقابل آن را ندارد.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب ادامه داد: فرهنگ آمریکایی بعد از اتحاد جماهیر شوروی بر این معتقد بود که  لیبرال دموکراسی بر جهان غلبه می‌کند.

وی بیان کرد: از دیدگاه ما تنها قدرتی که در مقابل قدرت لیبرال خواهد ایستاد و تسلط پیدا خواهد داشت، همان قدرت فرهنگ و تمدن نوین اسلامی است.

سردار صفوی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی سابقه تمدنی بالا دارد، افزود: پنج تمدن جهانی از قبیل چین، هند، ایران، مصر و یونان تمدن جهان را تشکیل داده‌اند.

وی ادامه داد: بعد از اسلام، ایران دو مرحله تمدن‌ساز را داشته است که یکی دوره صفویه بود که از تبریز آغاز شد و از ۵۰۰ سال قبل یک فرهنگ و تمدن را به صورت فرامرزی پیش برد و دیگری  فرهنگ و تمدن‌سازی با رهبری امام (ره) بود که یک فرهنگ نوین اسلامی را شکل داد که در جهان اسلام بدون رقیب است.

صفوی یادآور شد: به هیچ وجه اسلام‌هایی از قبیل  وهابیت، اسلام ترکیه، اسلام مالزیایی‌ها نمی‌تواند الهام‌بخش در جهان اسلام باشند و تنها این اسلام ناب محمدی(ص) است که می‌تواند برای یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون مسلمان الهام‌بخش شود.

قدرت و نفوذ فرهنگ اسلامی تا مدیترانه رسیده است

دستیار و مشاور عالی رهبری در امور نیروهای مسلح اظهار کرد: برای تبدیل شدن به قطب فرهنگی در دیگر زمینه‌ها از جمله اقتصاد، علم، هنر و امنیت به قدری پیش رفته‌ایم که در حال حاضر قدرت و نفوذ فرهنگ اسلامی تا مدیترانه رسیده است  و در حال حاضر می‌خواهیم آن را تبدیل به یک سرمایه کنیم.

صفوی با تاکید بر اینکه اگر قدرتی می‌خواهد تا به سرمایه تبدیل شود، این بدون هنر ممکن نیست، افزود: یکی از این ابزارها استفاده از فناوری است.

وی با بیان اینکه ایکاش کشورهای همسایه به این دانشگاه‌های چندرسانه‌ای آمده و هنر دیجیتال را بیاموزند، گفت: ایران قلب جهان اسلام است و دانشگاه هنر اسلامی می‌تواند با ظرفیتی که دارد، دانشجوی خارجی پرورش دهد.

تحصیل 2 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه تهران

دستیار و مشاور عالی رهبری در امور نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در حال حاضر 2 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه تهران وجود دارد که امیدواریم دانشگاه هنر اسلامی نیز بتواند دانشجوی خارجی جذب کند.

صفوی اظهار کرد: امیدواریم قدرت نرم ایران را به برکت قرآن و رسول الله و با ۴۰ سال تجربه حکومت فکر و اندیشه همچنین اسلام ناب محمدی به جهانیان منتقل کنیم.

وی اظهار داشت: سن بعثی‌ها  در هشت سال دفاع مقدس زیادتر از ما بود ولی فکر و اندیشه ما برتر از آنها بود، به طوریکه بلافاصه ضعف عراقی‌ها را پیدا کرده و عملیات آفندی انجام می‌دادیم.

صفوی با اشاره به اندیشه، تفکر و ایمان بسیجیان و فکر فرماندهان در هشت سال دفاع مقدس، گفت: جنگ را همین طوری پیش نبردیم، بلکه با همه علوم‌ جنگ را جلو بردیم به طوریکه در زمین نبرد ایستگاه هواشناسی زده بودیم.

 

فارس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: