bazarnews

کد خبر: ۴۴۵۳۶
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
مدیرعامل واحد صنعتی الکل اراک گفت: تولیدات این واحد صنعتی در اراک بیش از ۷۰ درصد مصرف شرکت های دارو سازی نقاط مختلف کشور را تامین می کند.

«قاسم آزدو» روز دوشنبه افزود: 2 میلیون 700 هزار لیتر الکل امسال در این واحد صنعتی تولید و روانه بازار مصرف داخل شد.

وی بیان کرد: الکل های تولیدی در این واحد صنعتی در درجه های 70، 90، 96 و 99/6 تولید و روانه بازار می شود.

مدیرعامل واحد تولید الکل اراک اظهار داشت: اکنون به دلیل مصرف بالای بازار داخل و شرکت های دارو سازی تمامی تولیدات این شرکت در داخل کشور به فروش می رشد اما در گذشته نه چندان دور به کشورهای روسیه، قزاقستان، ازبکستان، ارمنستان و عراق نیز صادر می شد.

آزدو با بیان اینکه مواد اولیه مورد نیاز الکل، ملاس چغندر است، اظهار داشت: پیش از این کارخانه های قند بدون واسطه ملاس چغندر خود را در اختیار این واحد قرار می دادند اما هم اکنون با نفوذ دلال ها به کارخانه های تولید قند، ملاس چغندر با تاخیر و با قیمت بالاتر تامین می شود.

وی در خصوص ساخت تصفیه خانه شهرک صنعتی ایبک آباد اراک نیز گفت: شرکت شهرک های صنعتی اراک از سال 1393 با مشارکت واحدهای تولیدی این شهرک و از جمله واحد الکل سازی اراک اقدام به ساخت تصفیه خانه کرد که تا کنون 2 میلیارد و 250 میلیون ریال از سوی این واحد تولیدی مشارکت شده است.

مدیرعامل واحد تولیدی الکل اراک افزود: با ورود پساب این شرکت به تصفیه خانه شهرک، حدود 70 درصد از بار آلایندگی این شرکت بر طرف می شود و با تکمیل حوزچه های تخصصی دیگر تا پایان سال تمامی بار آلایندگی پساب برطرف می شود.

آزدو بیان کرد: اکنون این شرکت با 38 نیروی انسانی با تمام ظرفیت موجود فعالیت می کند.

فعالیت واحد تولیدی الکل طب اراک از سال 1376 در شهرک صنعتی ایبک آباد اراک آغاز شده است.

حدود یکصد واحد تولیدی با مدیریت بخش خصوصی در شهرک صنعتی ایبک آباد اراک فعالیت می کنند.

بیش از 2 هزار و 800 واحد تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.

 

ایرنا

برچسب ها: الکل ، صنعت ، اراک ، داروسازی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: