bazarnews

کد خبر: ۴۴۵۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران ضمن بازدید از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شمس‌آباد مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی را تامین نقدینگی و تبادل ارز عنوان کرد.

امروز (دوشنبه) معاون امور صنایع سازمان صمت استان تهران به منظور آشنایی با مسایل و مشکلات صنعت و تولید از شهرک صنعتی شمس آباد بازدید کرد.

محمدمسیح حبیبی در نشست خبری که در حاشیه این بازدید برگزار شد، با بیان اینکه مهمترین دغدغه حال حاضر صنایع، حفظاشتغال موجود در کنار ایجاد شغل‌های جدید است، اظهار کرد: ممکن است تحریم‌های ناجوانمردانه چرخ صنعت کشور را کند کند اما با همت صنعتگران این چرخ متوقف نخواهد شد.

معاون امور صنایع سازمان صمت استان تهران بزرگترین مشکل واحدهای تولیدی را تامین نقدینگی و مبادله ارز با کشورهای خارجی عنوان کرد و گفت: تغییرات نرخ ارزباعث شده نیاز صنایع به سرمایه در گردش نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند.

واحدهای تولیدی چقدر تسهیلات دارند؟

وی در ادامه از برگزاری ۲۰ جلسه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در ۹ ماهه اول امسال خبر داد و اظهار کرد: عمده مسائل مطرح شده در این جلسات مربوط به مشکلات بانکی بوده است. همچنین  مسائلی در زمینه مالیات و تامین اجتماعی نیز مطرح شده است.

به گفته حبیبی تاکنون ۱۲۷ شرکت متقاضی در سامانه رونق تولید ثبت نام کرده‌اند که مدارک ۹۵ طرح کامل شده و به بانک‌ها ارسال شده که معادل حدود ۸۰۷ میلیارد تومان است.

از طرح‌های نیمه‌تمام چه خبر؟

معاون امور صنایع سازمان صمت استان تهران همچنین از وجود ۱۸۶۶ طرح نیمه‌تمام در استان تهران خبر داد که بین ۲ تا بالای ۸۰ درصد پیشرفت داشته و در حال حاضر در دست اجرا هستند.

وی افزود: ۱۳۶ واحد ۶۰ تا ۸۰ درصد و ۱۴۳ واحد بالای ۸۰ درصد پیشرفت داشته‌اند.

حبیبی همچنین تزریق به موقع هزینه و مدیریت هزینه را از جمله فاکتورهای مهم برای تکمیل و بهره‌برداری واحدها عنوان کرد.

محدودیت‌های محیط‌زیستی موجب رشدشرکت‌های دانش‌بنیان شد!

حبیبی در ادامه با اشاره به اینکه شهر تهران۰.۸ درصد مساحت و ۱۶ درصد جمعیت کل کشور را به خود اختصاص داده، تصریح کرد: محدودیت‌های ایجاد واحد صنعتی در تهران باعث افزایش واحدهای دانش‌بنیان درپایتخت شده است.

به گفته حبیبی ایجاد واحد صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلیومتری تهران ممنوع است.

معاون امور صنایع سازمان صمت استان تهران در پایان اعلام کرد که امسال سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران جزو سازمان‌های برتر پژوهشی شناخته شده است.

 

ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: