bazarnews

کد خبر: ۴۴۶۳۲
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی در برزیل بار دیگر بر حمایت از این رژیم در مقابله با ایران تاکید کرد.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در جریان دیدار خود با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستیگفت که تصمیم آمریکا برای خروج از سوریهبه معنای هیچگونه تغییر در حمایتمان از اسرائیل نیست و مقابله با داعش و تلاش‌هایمان برای مقابله با تجاوزگری ایرانادامه خواهد یافت.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش دستور خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را صادر کرد. هر چند که قرار بود روند خروج آمریکایی‌ها از سوریه طی 30 روز اتفاق بیفتد اما روزنامه نیویورک‌تایمز اخیرا گزارش داده است که ترامپ موافقت کرده روند خروج نظامیان آمریکایی از سوریه طی یک دوره 4 ماهه انجام شود.

پامپئو که در برزیل با نتانیاهو دیدار می‌کند در ادامه سخنانش افزود: «تعهد آمریکا به ثبات در خاورمیانه و حمایت از اسرائیل همانند قبل از این تصمیمی که اتخاذ شد ادامه خواهد یافت. بنابراین امروز موضوعات زیادی برای گفت‌وگو خواهیم داشت. شما همگی (در اسرائیل) اقدام خوبی در عملیات سپر شمال انجام دادید.»

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد:« ما تهدیدی که نقض کننده حق حاکمیت اسرائیل در منطقه بوده را درک می‌کنیم و این تهدید از سوی حزب‌الله ایران است و ما به صورت تنگاتنگ در حال کار کردن با یکدیگر برای اطمینان یافتن از این موضوع هستیم که کار را به صورت صحیح انجام دهیم.»

 

فارس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: