bazarnews

کد خبر: ۴۴۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور آخرین وضعیت معرفی وزیر پیشنهادی بهداشت به مجلس را تشریح کرد.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به زمان معرفی وزیر بهداشت و درمان از سوی حجت‌الاسلام حسن روحانی به مجلس برای اخذ رای اعتماد، گفت: به موجب قانون اساسی اگر به هر دلیلی یک وزارتخانه فاقد وزیر باشد رئیس‌جمهور می‌تواند به مدت 3 ماه برای آن وزارتخانه سرپرست تعیین کند.

وی تصریح کرد: اراده آقای قاضی‌زاده هاشمی بر این شد که استعفای خود را تقدیم رئیس‌جمهور کند البته تلاش‌های نیز انجام شد تا وزیر سابق بهداشت همچنان به کار خود دردولت دوازدهم ادامه دهد که اینگونه نشد و قاضی‌زاده هاشمی بر خواسته خود اصرار داشت و  آقای روحانی نیز آقای نمکی را سرپرست وزارت بهداشت تعیین‌ کرد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اضافه کرد:رئیس‌جمهور در حال بررسی سوابق برخی افراد برای معرفی وزیر پیشنهادی به مجلس برای اخد رای اعتماد است.

امیری اضافه کرد:ان‌شالله رئیس‌جمهور ظرف مدت قانونی فردی را به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت به مجلس معرفی می‌کند.

وی درباره اینکه برخی  اخبار  حکایت از معرفی سرپرست فعلی وزارت بهداشت به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس مطرح است، ادامه داد: بنده از از این موضوع اطلاعی ندارم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به سئوالی درباره اینکه گفته می‌شود دلیل استعفای قاضی‌زاده هاشمی به دلیل عدم تخیصص 500 میلیون یوروی بوده که از صندوق توسعه ملیبرداشت شده و باید از سوی سازمان برنامه بودجه به این وزارتخانه برای تامین دارو پرداخت می‌شده، بوده است، گفت:هر چه بود تمام شد و پرداختن به این موضوع گره‌ای را از مشکل باز نمی‌کند.

 

تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: