bazarnews

کد خبر: ۴۴۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با ۴۶ سال سابقه فعالیت در شهرداری هنوز بازنشسته نشده است.

دیگر مدیر بازنشسته ای در شهرداری فعالیت نمی کند، اما همچنان قدیمی ترین مدیر شهری در سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری مشغول به فعالیت است. بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه شفافیت از مدیران شهری، محمد علی مختاری ۴۶ سال است که در شهرداری مشغول فعالیت است.

 او لیسانس مهندسی کشاورزی است و گفته می شود هنوز برای مختاری حکم بازنشستگیصادر نشده اما او هم از لحاظ سنی و هم از لحاظ سنوات خدمت سقف تعیین شده در قانون را رد کرده است و این بی توجهی به حکم بازنشستگی او نیز نوعی تخلف است. ابراهیم شیخ  معاون شهردار تهران در خصوص این که چرا محمد علی مختاری با ۴۶ سال سابقه در شهرداری در سازمان بوستان ها و فضای سبز حضور دارد و آیا او مشمول این قانون نمی شود توضیح می دهد: ایشان هنوز بازنشسته نشده است. این قانون برای کسانی است که بازنشسته شده‌اند و ایشان اساسا بازنشسته نشده اند.

او در خصوص این که چرا حکم بازنشستگی مدیری با ۴۶ سال خدمت صادر نشده است می گوید: شهرداری تهران پروتکل هایی دارد، شهرداران تهران باید در این زمینه تصمیم می گرفتند.

اما فردی که نزدیک به نیم قرن در شهرداری تهران حضور دارد چرا حکم پایان خدمتش صادر نمی‌شود.

 علی دشتی سرپرست مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان‌ها به مهر می‌گوید: قانون منع به کارگیری بازنشستگان تنها شامل افرادی است که حکم بازنشستگی برای آنها صادر شده باشد و فردی که حکم بازنشستگی نداشته باشد، شامل حال این قانون نمی شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا ادامه حضور فردی با بیش از ۴۰ سال خدمت قانونی است می گوید: فردی که بیش از ۳۵ سال خدمت کرده باشد ادامه حضورش نقض قانون خدمات کشور است. ادامه فعالیت این افراد هرچند خدمات زیاد و خالصانه ای هم انجام داده باشند بر خلاف آیین نامه و مقررات آیین نامه خدمان کشور است.

 

مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: