bazarnews

کد خبر: ۴۵۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت:
بهرام پارسایی گفت:کارگروهی جهت رفع تمامی مسائل مربوط به خودرو تشکیل شده که این کارگروه دوشنبه (۲۴ دی ماه) جلسه‌ای برای رسیدگی به مشکلات این صنعت تشکیل خواهد داد.

گروه خودرو بازارنیوز : بهرام پارسایی با اشاره به مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی بر نحوه قیمت‌گذاری خودروهای پیش فروش شده، گفت: کارگروهی متشکل از نمایندگان مردم در مجلس، شرکت‌های خودروسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی و مرکز پژوهش‌ها به منظور تعیین قیمت خودرو، نحوه واگذاری خودروهای پیش فروش شده و ساماندهی مشکلات صنعت خودروسازی... تشکیل شده که این کارگروه دوشنبه(24 دی ماه) جلسه‌ای برای رسیدگی به مشکلات مذکور تشکیل خواهد داد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه دوشنبه درباره نحوه قیمت‌گذاری خودروها، چرایی عدم تحویل خودروهای پیش فروش شده و عدم ارسال دعوتنامه برای خریداران تصمیم‌گیری خواهد شد.

مسئولان بر چه مبنایی قیمت خودروهای پیش فروش شده را از ابتدای شهریور ماه افزایش دادند؟

وی با طرح این پرسش که مسئولان بر چه مبنایی قیمت خودروهای پیش فروش شده را از ابتدای شهریور ماه افزایش دادند، اظهار کرد: برای ساماندهی وضع موجود باید در وهله نخست وضعیت افرادی که در پیش فروش خودروها ثبت نام کردند تعیین تکلیف، سپس درباره قیمت گذاری‌های جدید تصمیم گیری شود.

نتیجه جلسه کارگروه مجلس، مصوبه ستاد تنظیم بازار درباره قیمت خودروهای پیش فروش شده را تغییر می‌دهد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه آیا ممکن است نتیجه جلسه دوشنبه هفته جاری کارگروه مجلس مصوبه ستاد تنظیم بازار را تغییر دهد، توضیح داد: قطعا؛ تصمیمی که در این جلسه اتخاذ می‌شود با تصمیم مسئولان متفاوت خواهد بود. اگر قرار بود درباره نحوه واگذاری خودروهای پیش فروش شده و... تصمیم گیری توسط مسئولان انجام شود تشکیل کارگروه متشکل از نمایندگان مردم در مجلس، شرکت‌های خودروسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی ضرورتی نداشت. در جلسه‌ای که در روز دوشنبه برگزار می‌شود تصمیمات نهایی درباره تمامی مسائل صنعت خودرو اتخاذ می‌شود.

خریدار نباید تاوان ایراداتی که محیط زیست از خودروها می‌گیرد را پس دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره برخی اخبار مبنی بر عدم شماره‌گذاری خودروهای دوگانه سوز به دلیل ایرادات محیط زیست، تاکید کرد: این مسائل ارتباطی با مصرف‌کنندگان ندارد. خریدار نباید تاوان ایراداتی که محیط زیست از خودروها می‌گیرد را پس دهد.

خودروسازان ایرادات محیط زیست از خودروها را رفع کنند

وی با تاکید براینکه مشکلات بین دستگاهی باید توسط خودروسازان حل شود، خاطرنشان کرد: براساس قراردادی که منعقد شده است خریداران باید خودروی خود را تحویل بگیرند اگر مشکلی وجود دارد تولید کننده باید مشکل را حل کند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه آیا مصوبه ستاد تنظیم بازار در جلسه کارگروه ساماندهی مشکلات خودرو در مجلس تغییر خواهد کرد، توضیح داد: ممکن است؛ قطعا تصمیم کارگروه با مصوبه ستاد تنظیم بازار متفاوت خواهد بود. اگر قرار بود درباره قیمت خودرو، شرایط تحویل خودرو و... تصمیم گیری شود چرا کارگروه در مجلس تشکیل شد.

 

خانه ملت

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: