bazarnews

کد خبر: ۴۵۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۱
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی؛
عضو شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه، گفت: بانک مرکزی با سیاست هایی که اتخاذ می کند می تواند تا پایان سال قیمت ارز را به زیر ۱۰ هزار تومان برساند.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی  ، با اشاره به  افزایش قیمت ارز  در روزهای اخیر، گفت: بازار ارز کشور در شرایط کنونی تحت مدیریت و  اشراف کامل بانک مرکزی  قرار دارد و این اشراف کمک کرده تا منابع و مصارف ارزی در کشور مدیریت شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با بیان اینکه در سال 97  منابع ناشی از فروش نفت تقریبا بیش ازبودجه کشور در سال جاری بوده است، افزود: با توجه به  تحقق منابع ارزی  از نفت به واسطه فروش و افزایش قیمت طلای سیاه در ماه های ابتدایی سال، منابع ارزی در این بخش با یک شرایط خاصی روبه رو است، از این رو دغدغه ای در این بخش وجود ندارد.

ذخایر طلا به ذخایر قابل قبولی تبدیل شده است

وی ادامه داد: در ماه های اخیر با اقدامات بانک مرکزی و مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه حجم زیادی ارز وارد کشور شده است.

نماینده مردم کرمان و  راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ذخایر طلا که تا حدودی کاهش پیدا کرده بود به ذخایر قابل قبول تبدیل شده است، تاکید کرد: در حالی حاضر نگران وضعیت بازار ارز نیستیم و پیش بینی این بوده که روند کاهشی ارز ادامه می یابد.

 

خانه ملت

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: