bazarnews

کد خبر: ۴۵۱۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
رئیس ستادمشترک ارتش رژیم صهیونیستی با دفاع از توافق هسته‌ای با ایران، گفت این توافق به تل‌آویو اجازه داد منابع خود را در اموری جز مقابله با برنامه هسته‌ای ایران هزینه کند.

«گادی آیزنکوت» رئیس ستاد مشترک ارتشرژیم صهیونیستی روز یکشنبه با انتقاد غیرمسقیم از سخنان «بنیامین نتانیاهو»نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره برعهده گرفتن مسئولیت حمله موشکی دو شب پیش به دمشق گفت که حملات اسرائیل به سوریه باید مبهم باقی بماند.

وی که با رادیو ارتش رژیم صهیونیستیمصاحبه می‌کرد، افزود: «ما به هزاران هدف بدون آنکه مسئولیت آن را قبول کنیم حمله کرده‌ایم.»

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز در سخنانی گفت که ارتش این رژیم بامداد شنبه گذشته به اهدافی درخاک سوریه حمله کرده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که هدف از این حمله، یک انبار تسلیحات ایرانی در فرودگاه بین‌المللی دمشق بوده است.

پیش از این نیز آیزنکوت در مصاحبه با نیویورک‌تایمز گفته بود که در دوران وی، نیروهای هوایی این رژیم بارها حملاتی را علیه سوریه و لبنان انجام داده‌اند.

دفاع از برجام

با وجود مخالفت‌های علنی نتانیاهو با توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ گروه ۱+۵ و ایران، آیزنکوت در بخشی از مصاحبه‌اش، به دفاع از این توافق پرداخت.

وی که روزهای پایانی حضور در رأسنیروهای مسلح رژیم صهیونیستی را سپری می‌کند، در مورد توافق هسته‌ای گفت: «برجام به ما اجازه داد که روی تهدیدات دیگر سرمایه‌گذاری کنیم. مواردی مانند حضورایران در سوریه، حزب‌الله و همچنین حماس.»

این در حالی است که نتانیاهو بارها توافق هسته‌ای با ایران را بدترین توافق و اشتباهی تاریخی توصیف کرده است. پس از خروج آمریکا از این توافق، نتانیاهو به تمجید از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پرداخت و گفت چنین توافقی نباید از اول منعقد می‌شد.

 

فارس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: