bazarnews

کد خبر: ۴۵۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی:
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در ارتباط با تنظیم بازار میوه شب عید گفت: کل سیب مورد درخواست و نیاز کمیته های راهبردی استانی به میزان ۲۴۷۰۰ تن توسط شبکه تعاونی‌های روستایی خریداری و بالغ بر ۱۹۶۶۱ تن به استانهای مختلف حمل و ذخیره سازی شده است.

حسین شیرزاد مدیرعامل و رئیس هیئت مدیرهسازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گزارش اقدامات مربوط به طرح تنظیم بازارمیوه نوروز 98 اظهار داشت: بلافاصله پس از دریافت ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی در تاریخ 97/9/20 مبنی بر واگذاری مسئولیت اجرای تنظیم بازار میوه شب عید به سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، ضمن برگزاری جلسات متعدد کمیته راهبردی ملی و تصویب دستور العمل اجرایی مربوطه، اقدامات لازم در زمینه تأمین مقدار 30000 تن سیب درختی مصوب کمیته راهبردی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی و شبکه تحت پوشش آغاز و در حال حاضر کل سیب مورد درخواست و نیاز کمیته های راهبردی استانی به میزان 24700 تن توسط شبکه تعاونیهای روستایی کشور خریداری و تاکنون بالغ بر 19661 تن به استانهای مختلف کشور حمل و ذخیره سازی شده است.

شیرزاد در ارتباط با تأمین ذخیره احتیاطی سیب درختی طرح تنظیم بازار خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبات کمیته راهبردی علاوه بر تأمین 30000 تن سیب درختی مورد نیاز استانها جهت ذخیره سازی، میزان 20 درصد (معادل 6000 تن) به عنوان ذخیره احتیاطی در نظر گرفته شده که از این مقدار حدود 1420 تن خریداری و الباقی در شرف نهایی شدن و عقد قرارداد خرید است که در این رابطه مقدار 10 هزار تن سیب نیز علاوه بر این در شرف خرید توسط شبکه تعاون روستایی کشور است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تأکید بر اعمال نظارت مستقیم و شیوه متمرکز به تأمین میوههای مورد نیاز تنظیم بازار شب عید توسط سازمان مرکزی، آمار تفصیلی 32 استان کشور بر تفکیک میزان سهمیه، مقدار و محل تأمین، میزان حمل شده، محل ذخیره سازی و متوسط مبلغ خرید را ارائه نمود. بر اساس این گزارش استان تهران با 3300 تن، فارس با مقدار 3000 تن،استان اصفهان 2000 تن و خراسان رضوی با 1200 تن سهمیه استانی خرید و ذخیره سازی رتبه ی نخست در بین استانهای کشور را به خود اختصاص داده اند.

شیرزاد در ادامه اظهار داشت: تاکنون مقدار 8027 تن میوه پس از تأیید کیفیت به مقصد استانهای مختلف بارگیری و حمل گردیده و میزان 5560 تن در مبادی تولید تأیید و تحت کلید مدیریت استانها قرار گرفته است. ضمناً ما بقی سیب های خریداری شده هم اکنون تحت کلید سازمان تعاون روستایی و در حال حمل به مراکز استانها است.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: