bazarnews

کد خبر: ۴۵۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت:
علی ابراهیمی گفت:با وجود اختلاف قیمت گوشت در داخل کشور در مقایسه با سایر کشور‌های همسایه به هر میزان که واردات داشته باشیم به همان میزان از کشور نشتی می‌کند و از طریق قاچاق به کشور‌های همسایه می‌رود.

گروه کشت و صنعت بازارنیوز : علی ابراهیمی در خصوص تامین نیاز داخلی کشور به گوشت قرمز و واردات این محصول برای کنترل قیمت‌ها در بازار، گفت: با واردات و توزیع گوشت قرمز منجمد و گرم با صرف هزینه‌های زیاد و صفوف طولانی آن مخالف هستم زیرا اثرات منفی بسیار زیادی دارد.

هزینه بالای واردات و صفوف طولانی توزیع در بازار گوشت اثر منفی دارد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر تمامی مبالغ صرف شده برای واردات گوشت را جمع آوری و در زمینه افزایش تولید و قدرت خرید مردم هزینه کنیم اثر بخشی بهتر و بیشتری در کاهش قیمت گوشت قرمز دارد، ادامه داد: واردات گوشت قرمز به منظور کنترل بازار به دلیل وجود اختلاف قیمت با سایر کشورهای همسایه اثر بخشی لازم را ندارد.

وجود مافیای گوشت غیرقابل انکار است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به هر نحوی از مصرف کننده حمایت کنیم تا قدرت خرید آن افزایش پیدا کند، عنوان کرد: زمانی که با کشورهای همسایه اختلاف قیمت داریم صادرات گوشت افزایش پیدا می‌کند و تولیدات داخلی توان پاسخ به نیاز کشور را از دست می‌دهد.

ابراهیمی در خصوص وجود مافیا در زمینه واردات گوشت قرمز برای تامین نیاز بازار داخلی، گفت: نمی‌توان وجود مافیا در واردات گوشت قرمز را نادیده گرفت، در هر نقطه‌ای که اختلاف قیمت وجود داشته باشد مافیا نیز حضور پیدا می‌کند.

رئیس کمیته، دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود اختلاف قیمت گوشت در داخل کشور در مقایسه با سایر کشورهای همسایه به هر میزان که واردات داشته باشیم از کشور نشتی می‌کند و از طریق قاچاق به کشورهای همسایه می‌رود، گفت: باید به مردم کمک مالی کنیم تا بتوانند قدرت خرید کافی را داشته باشند.

خروج گوشت از کشور موجب کمبود در بازار شده است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میزان خروج گوشت از کشور افزایش پیدا کرده و همین موضوع باعث بروز کمبود در بازار شده است، ادامه داد: واردات گوشت برای تامین نیاز داخلی امکان پذیر نیست و تنها منابع مالی کشور را هدر می‌دهد، با استفاده از هواپیما نهایتا 20 تا 30 تن گوشت به کشور وارد شود تقسیم هزینه واردات گوشت در میان مردم اثرگذاری بیشتری دارد.

توانایی کنترل خروج قاچاق دام زنده وجود ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: همانگونه که در کنترل واردات کالای قاچاق ناتوان هستیم در کنترل صادرات کالای قاچاق از کشور نیز توانایی لازم را نداریم.

 

خانه ملت

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: